Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/CHF – głównym punktem czwartkowej sesji na rynkach walutowych było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Nie doszło jednak do absolutnie żadnego zaskoczenia, stopy procentowe pozostały nietknięte, a program skupu aktywów zostanie zakończony wraz z końcem roku. Rynek specjalnie nie reagował tuż po ogłoszeniu komunikatu. Po za EBC, pojawiły się także dane o inflacji z Niemiec oraz z Francji, ale także były to dane zgodne z oczekiwaniami. Po stronie Szwajcarskiej także mieliśmy komunikat o stopach procentowych, te jednak również pozostały bez zmian. Na EUR/CHF trwa korekta ostatnich spadków. Wydaje się, że podejście nieco wyżej pod lokalny opór oraz górną krawędź kanału może objawić słabość strony popytowej.

eurchf


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: EBC kończy erę skupu obligacji i tnie prognozy inflacyjne. EUR traci

GBP/CAD – drugą sesję z rzędu Funt umacniał się odrabiając wcześniejsze straty. Jest to reakcja na przetrwanie w wotum nieufności dla brytyjskiej premier. Rozkład głosów pokazuje jednak, że premier May prawdopodobnie nie otrzyma poparcia dla wynegocjowanego porozumienia brexitowego. Wciąż więc niewiele wiemy, czy w ogóle dojdzie do brexitu, a jak już to na jakich warunkach. Taki stan niepewności powinien nadal szkodzić Funtowi, mimo ostatniego odbicia. Drugą częścią reakcji popytowej, która przypadła dokładnie przy dolnej krawędzi kanału, jest słabość dolara kanadyjskiego. Tu powodem nadal pozostają kiepskie notowania ropy naftowej, które nie odbijają mimo zapowiedzi cięcia wydobycia surowca. Teoretycznie więc, jeżeli z Wielkiej Brytanii nie nadejdą jakieś złe wieści, kurs zdaje się mieć pewną przestrzeń do wzrostów.

gbpcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here