Naga MarketsBlok po 22 – 12 sierpnia 2020: EUR/USD, NZD/USD Wczorajsze informacje o rosyjskiej szczepionce oraz zbliżający się termin rozmów przedstawicieli USA i Chin, sprawiają że na rynkach panuje względny optymizm. To osłabia amerykańską walutę, która w ostatnich dniach zaliczyła korekcyjne odreagowanie po długim okresie słabości. O poranku europejskiej sesji kurs EUR/USD otarł się nawet o poziom 1,17 jednak potem nastąpiła całkiem mocna kontra popytu. W efekcie oddala się ryzyko pogłębienia korekty spadkowej.

  • RBNZ sugeruje zerowe stopy procentowe
  • Względny optymizm na rynkach, dolar traci
  • Obrona ważnego poziomu 1,17 na EUR/USD

Ryzyko to jednak nie znika i nadal są szanse na dalsze spadki. Jednym z kluczowych elementów jest polityczna zgodna na pełny pakiet fiskalny w USA. Warto też pamiętać o kalendarzu gospodarczym, gdyż ostatnio Stany Zjednoczone potrafią zaskakiwać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obrona okolic 1,17

W czwartek mamy dane z rynku pracy, a w piątek odczyty sprzedaży detalicznej, które pokażą w jakich nastrojach są konsumenci. Ewentualne przełamanie okolic 1,17 mogłoby otworzyć przestrzeń do spadków nawet w rejon 1,15.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

RBNZ osłabił swoją walutę

Wydarzeniem środowej sesji było posiedzenie Baku Centralnego Nowej Zelandii. Zmiany w polityce monetarnej nie były spodziewane i stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. Waluta Nowej Zelandii traciła jednak bezpośrednio po wygłoszeniu komunikatów, w których zawarto rozszerzenie programu skupu aktywów z 60 mld do 100 mld NZD.

W dodatku Bank zasygnalizował rozważanie planu wprowadzenia jeszcze niższych stóp procentowych na poziomie 0%. Zdaniem RBNZ, odbicie w gospodarce ma miejsce, jednak nadal należy je wspierać. Produkcja przemysłowa i zatrudnienie wzrosły mocniej niż przewidywano. W komunikacie skazano na straty eksporterów z powodu zbyt mocnego kursu NZD.

nzdusd

Możliwe, że to też jest jednak z powodów, dla których Bank postanowił osłabić walutę, choćby zapowiedziami możliwej obniżki stóp procentowych. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy NZD/USD, gdzie zarysował się kolejny niższy wierzchołek. W większych spadkach przeszkadza słabszy USD, jednak jeżeli RBNZ podejmie kolejne kroki w celu osłabienia waluty, być może pojawi się większa spadkowa korekta ostatnich wzrostów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here