Naga MarketsBlok po 22 – 12 października 2020: EUR/USD, Ropa WTIPoniedziałkowa sesja zaczęła się w dość spokojnym tempie, w umiarkowanie pozytywnych nastrojach, jakie utrzymują się od pewnego czasu. Główny czynnik wpływający na rynki czyli pandemia koronawirusa, nie jest niczym zaskakującym, mimo rekordów zachorowań. Rynki mogą być pod wpływem niezłych danych z Chin, które potwierdzają to czego brakuje reszcie świata czyli trwalszego odbicia w sektorze usług. Ostatnie dane wskazują, że usługi w Chinach już piąty miesiąc z rzędu są na plusie. Wydaje się, że także kwestia polityki, która wcześniej budziła więcej emocji, stała się nieco bardziej przewidywalna.

  • Spokojne wejście w nowy tydzień na rynkach
  • Utrzymuje się optymizm na giełdach i słabość dolara
  • Notowania ropy zawracają do wnętrza konsolidacji

Do częstych wypowiedzi prezydenta Trumpa na tweeterze, rynki nie przywiązują już większej wagi, być może jest to zasługa kolejnych sondaży i notowań bukmacherów, które wskazują, że nastąpi zmiana w Białym Domu. Warto dodać, że odwołano najbliższą debatę prezydencką, w związku z czym odbędzie się jeszcze tylko jedna debata, która może być odbierana jako ostatnia szansa urzędującego prezydenta.

Spokojny poniedziałek na EUR/USD

Więcej emocji na rynku może więc pojawić się przed 22 października. Nie ma także przełomu w pakiecie fiskalnym i chyba rynki wyceniają, że zostanie on wprowadzony po wyborach. Na EUR/USD niewiele się dzisiaj działo i wciąż obowiązuje kierunek wzrostowy z głównym celem w okolicach 1,19.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

6 tydzień w konsolidacji

Pierwsza sesja tygodnia przyniosła poranne spadki na notowaniach ropy naftowej. Powodem jest rozwianie szans na spadek wydobycia za sprawą eskalacji strajku w norweskim przemyśle naftowym. Blisko było zamknięcia największego pola naftowego, co miałoby już znaczący wpływ na globalny rynek wydobycia, jednak ostatecznie doszło do porozumienia. W najbliższym czasie wydobycie zacznie więc wzrastać. Drugą nadzieją strony popytowej był sezon huraganów w rejonie Zatoki Meksykańskiej, w tym huragan Delta.

ropa wti

Największe firmy wydobywcze już w niedzielę informowały o powrocie pracowników na platformy. Trudno oczekiwać więc kolejnych przerw w wydobyciu. Teraz szanse na dalsze wzrosty mogą opierać się na eskalacji konfliktu między Armenią a Azerbejdżanem lub na nadziejach, że kartel OPEC będzie chciał wrócić do cięć wydobycia. Na wykresie zaczynamy 6 tydzień w wąskiej konsolidacji między 36, a 41,50 USD za baryłkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here