Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”

Te artykuły również Cię zainteresują

Witam na nocnej zmianie 🙂

Ciekawe sytuacje techniczne pojawiają się na następujących parach walutowych:

GBP/USD – po dzisiejszym wystąpieniu szefa BoE Funt znacząco umocnił się. Na wykresie mamy wybicie linii trendu spadkowego oraz poprzedniego wierzchołka. Wydaje się, że w najbliższym czasie można szukać okazji do dalszych wzrostów, nie tylko na tej parze ale także na crossach z Funtem.

1
EUR/JPY – mocne, poranne tąpnięcie zostało po części odrobione. Nad wsparciem powstała świeca z dłuższym, dolnym cieniem i całość wygląda jak retest. Ja jestem jednak sceptycznie nastawiony. Po pierwsze blisko nam do kolejnego oporu, a po za tym cały układ wzrostowy wygląda jak korekta trendu spadkowego, która wpisuje się w formację klina zwyżkującego. Formacja ta jest bardzo często zapowiedzią dalszych spadków.
2
GBP/JPY – znacznie lepiej wygląda ta para. Także mamy powrót nad kluczowe wsparcie, a dzisiejsza świeca jest takim pull-backiem. Wsparcie to było w przeszłości bardzo dokładnie respektowane, a powstające przy nim pin bary niemal natychmiast doprowadzały do większego ruchu. Jeżeli tak będzie i tym razem to można spodziewać się wzrostów aż do zaznaczonego oporu. Aby jednak nie było zbyt optymistycznie – dodałem kanał spadkowy. Wszelkie linie i kanały nie są dla mnie zbyt wiarygodnym narzędziem, dlatego sądzę, że górna krawędź doprowadzi do małej korekty, która pozwoli wejść w pozycję długo np. w połowie dzisiejszego pin bara.
3

Zapraszamy Was na dwa ciekawe wydarzenia. Pierwsze to darmowe, stacjonarne szkolenie dotyczące Price Action prowadzone przez red. naczelnego Comparic.pl Marcina Wenusa, który przedstawi kompletną strategię oraz udostępni skrypt pomagający w otwieraniu pozycji. Szkolenie odbędzie się w Warszawie 28 lutego w hotelu Marriott.

Drugie to największa w Polsce konferencja poświęcona Forex, w której odbędą się wykłady wielu znanych traderów m.in. Jacka Schwagera, Pawła Danielewicza czy Rafała Glinickiego. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym wydarzeniu.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDanske Bank – 3 nowe pozycje plus ciekawostka.
Następny artykułEUR/JPY – czekając na odbicie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here