Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – wczoraj wyhamowały nieco spadki na głównej parze walutowej, dzisiaj jednak kurs znowu ruszył na południe. Seria słabych danych z Europy oraz niezłych odczytów z USA plus różnice w polityce monetarnej, doprowadziły do zejścia ceny niemal na dołek z października ubiegłego roku. Tu pojawia się jakaś szansa choćby na korekcyjne odbicie. Zyskują np. waluty Antypodów, a to znaczy, że umacniający dolara chiński wirus przestaje mieć na rynkach aż tak wysokie znaczenie. Wczorajsze zeznania szefa FED w Kongresie osłabiają dolara, gdyż planowane jest wydłużenie programu skupu bonów skarbowych. Po stronie euro mieliśmy dzisiaj słabe dane o dynamice produkcji przemysłowej z Niemiec i Francji. Zostały one zignorowane, co może budzić nadzieję na nachodząca korektę.

eurusd

Te artykuły również Cię zainteresują
Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – cały czas mocno zachowuje się waluta Australii, która mocno oberwała sprawą wirusa i obawami o spowolnienie w chińskich fabrykach. Ostatnio walutę wsparły lepsze dane o indeksie zaufania konsumentów Westpac za luty, a także silne umocnienie dolara nowozelandzkiego za sprawą utrzymania na dotychczasowym poziomie stóp procentowych. Po za tym, decydenci wyznaczyli kierunek zakładający większe szanse na podwyżkę niż cięcie stóp procentowych. Zwrócono uwagę na dobry rynek pracy i konsumpcję. Obie waluty Antypodów zyskiwały dziś do USD i jeżeli nie nadejdą fatalne wieści w sprawie wirusa, wydaje się, że korekty wzrostowe mogą się jeszcze jakiś czas utrzymać.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here