Naga Markets



Blok po 22 – 12 listopada 2020: EUR/USD, Złoto Po kilku dniach dość łagodnych spadków na parze EUR/USD, w czwartek mieliśmy wyhamowanie tego ruchu. Trudno mówić o jakimś przełomie, gdyż przez większą część dnia cena nie była w stanie wyjść po za zakres środowej świecy. Pojawia się więc tzw. formacja inside bar, a więc wybicie po za minimum lub maksimum ze środy, może wskazać przyszły kierunek na koleje dni. Biorąc pod uwagę fundamenty i to, że wiele pozytywnych spraw jak wygrana Joe Bidena czy informacje o szczepionce, mamy już za sobą.

  • Wyhamowanie spadków na EUR/USD. Formacja inside bara
  • Kurs złota na kluczowym wsparciu
  • Notowania ze słabym odbiciem

Teraz do głosu mogą dojść negatywy, a te umocnią bezpieczniejsze przystanie jak dolara. Mowa tu o realnym podejściu do szczepionki (temat na przyszły rok) czy procesach w USA po wyborach. Ponadto w UE zaczynają się niebawem negocjacje budżetowe i nad programem pomocowym, nad którymi wisi widmo weta. Po za tym nadal słabo wyglądają statystyki zachorowań, także w USA liczby te cały czas rosną.

Te artykuły również Cię zainteresują




EUR/USD z formacją inside bara

W dłuższej perspektywie mamy grudniowe posiedzenie EBC, na którym dojdzie do pewnej interwencji. Warto pamiętać, że już jakiś czas temu z EBC płynęły sygnały, że euro jest zbyt drogie. Tamte wypowiedzi skutecznie powstrzymały wzrosty na EUR/USD i to mniej więcej z obecnych poziomów.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Złoto na czytelnym wsparciu

Informacja o szczepionce Pfizera, która tak naprawdę niewiele jeszcze znaczy, wywołała załamanie na rynku złota. Wydaje się, że warto o tym pamiętać, gdyż podobne newsy mogą pojawić się także z kilku innych firm opracowujących dość podobne preparaty. Negatywnie na rynek złota działają także działania banków centralnych tzn. raporty pokazują, że baki zamieniają złoto na gotówkę. Jeżeli tendencja taka się utrzyma to wydaje się, że trudno będzie na złocie o powrót do trendu wzrostowego.

gold

Z drugiej strony mamy zapowiedzi kolejnych działań banków centralnych, jak zwiększanie skali skupu aktywów czy nawet jeszcze cięcia stóp procentowych. To z kolei sprzyja notowaniom złota, jednak trzeba mieć na uwadze, że arsenał banków centralnych jest bliski wyczerpania i kolejne ruchy mogą być dość ograniczone. Na wykresie mamy korektę po ostatnim spadku. Na razie odbicie wygląda słabo, co rodzi obawy o upadek czytelnego wsparcia. Wtedy zapewne całość spadków sięgnie zakresu z marca czyli kurs spadnie do okolic 1815 USD.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here