Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – para ta jest jedną z ciekawszych na rynku walutowym, z uwagi na spodziewane cięcia stóp procentowych w nocy naszego czasu. Kluczowa będzie także retoryka Banku Centralnego. Od rana dolar nowozelandzki był pod presją danych dotyczących oczekiwań inflacyjnych, które doznały spadku zarówno w rocznym jak i dwuletnim okresie. Obniża stóp procentowych jest już w pewnej mierzy wyceniona, natomiast takie dane mogą nieco zaostrzyć komunikat Banku Centralnego. Druga kluczowa sprawa w notowaniach obu walut to oczywiście wojna handlowa. W miniony piątek prezydent Trump zaprzeczył plotkom o tym, że dojdzie do cofnięcia części nałożonych dotąd ceł. Nie wyraził także pewności co do spotkania z przywódcą Chin. Możliwe, że mamy więc kolejny negatywny zwrot w retoryce wojny handlowej, co także może działać na niekorzyść walut Antypodów. Przełamanie lokalnego wsparcia 0,6320 może doprowadzić do powrotu do trendu spadkowego.

nzdusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Nowa Zelandia: RBNZ obniży stopy do 0,75% – prognozy dużych banków

EUR/GBP – spoglądając na notowania tej pary, widać że cena zaczyna po okresie korekty przechylać się na południe, zgodnie zresztą z ostatnim trendem. W ostatnich dniach kurs naruszył wsparcie przy 0,8570 pogłębiając tym samym minima dotychczasowych spadków. Dalszy ruch w dół może oznaczać, że cena spadnie do okolic tegorocznych minimów poniżej 0,85. W kwestiach fundamentalnych króluje brexit, mimo względnego spokoju w ostatnim czasie. Ważną informacją jest to, że lider Partii Brexit Nigel Farage zapowiedział, że nie wystawi swoich kandydatów tam, gdzie w ostatnich wyborach wygrywali kandydaci Partii Konserwatywnej. Zwiększa to szanse na zwycięstwo tej partii, a tym samym na dokończenie brexitu. Spadek ryzyka pojawienia się nowych elementów w tej układance umacnia Funta. Wydaje się więc, że im bliżej wyborów tym ruch na południe może nabierać siły.

eurgbptokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here