Naga MarketsBlok po 22 – 12 kwietnia 2021: EUR/USD, GBP/USDNowy tydzień rozpoczęliśmy od umocnienia dolara i spadków na EUR/USD. Sytuacja taka nie trwała jednak zbyt długo i po słabszym poranku, już około południa kurs zaczął bardzo dynamicznie rosnąć. Patrząc na wykres dzienny, widać że szykujemy się do wybicia górą zakresu największych korekt w tym roku. Oznacza to, że otwiera się przestrzeń do niemal 1,20. Wydaje się, że na rynkach cały czas dominuje ostatnia informacja jaką jest szansa na niższy wzrost podatków w USA, a po drugie mniejsze szanse na jej szybkie wprowadzenie. To zmieniło dotychczasową logikę rynków, która umacniała dolara.

  • Ubogi kalendarz gospodarczy w poniedziałek
  • Euro nadal odrabia straty do dolara
  • Jutro sporo danych z brytyjskiej gospodarki

Teraz stoimy przed ryzykiem pokrycia kolejnych wydatków wyższym deficytem i to powoduje osłabienie korelacji rynku długu, na którym panuje spora korekta, z notowaniami dolara. Amerykańskiej waluty nie wspierają także stare tematy jak napięcia z Chinami czy też problem Ukrainy i wysłanie dodatkowych sił na Morze Czarne. Także kwestie pandemiczne czyli przewaga USA na tle UE, mogła zostać już zdyskontowana.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku 1,20

Nawet słowa szefa FED, że gospodarka USA znalazła się w punkcie zwrotnym wychodzenia z pandemii, nie wywołały poruszenia na rynku. Wszyscy zdają sobie sprawę, że Europa podąży tym samym śladem co USA, z tym że na starcie zanotowała opóźnienie w szczepieniach, które teraz powinna zacząć nadrabiać. Być może właśnie to wyceniają obecnie inwestorzy.

eurusd

Zobacz także: Dolar przed ważnym testem, kurs euro może zawrócić

Reakcja na wsparciu

W kwestii pandemii w Europie, zdecydowanie góruje Wielka Brytania. Tu eksperci powoli oceniają, że społeczeństwo brytyjski zdobyło już odporność stadną. Dzisiaj było widać pozytywną reakcję na notowaniach funta z uwagi na zgodne z planem łagodzenie kolejnych restrykcji. Wydaje się, że na wyspach wszystko przebiega zgodnie z wyznaczonym schematem i pandemia jest już pod kontrolą. Dzisiaj mieliśmy kompletna pustkę w kalendarzu gospodarczym, za to jutro zapowiada się ciekawa sesja dla funta. Mimo, że dane o PKB mówią tylko o przeszłości, to jednak wyraźne odchylenie wyników od prognoz może mieć wpływ na rynki.

gbpusd

Szczególną uwagę warto zwrócić na miesięczne i kwartalne ujęcie PKB, a także na produkcję w fabrykach za luty. Ważny będzie także popołudniowy odczyt z USA dotyczący inflacji CPI. Dzisiejsze zachowanie GBP/USD pokazuje, że rynek chce iść wyżej, gdyż zainicjowane zostało odbicie od strefy wsparcia i linii trendu. Mamy też za sobą dość dużą korektę, więc pojawia się przestrzeń do odbicia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | notowanie pgnig | akcje pgnig najnowsze wiadomosci | ropa kurs | biomed akcje | notowania orlenu |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here