Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego doprowadziło do nieznacznego umocnienia euro, mimo że nie zapadły na nim żadne decyzje odnoście poziomu stóp procentowych. Podniesiono nieco prognozy PKB i inflacji oraz stwierdzono, że pojawiają się wstępne znaki świadczące o stabilizacji w zakresie spowolnienia gospodarczego. Tyle wystarczyło aby lekko umocnić Euro. W dodatku wczorajsze posiedzenie FED zakomunikowało brak zmian w polityce monetarnej przez dłuższy czas oraz dodano, że gospodarka ma się dobrze. Ostatecznie, przekaz obu banków był dość neutralny i nadal głównym tematem pozostają cła na chińskie towary, które mogą zostać nałożone 15 grudnia. Ta kwestia zadecyduje o kursie EUR/USD, a na zaostrzeniu konfliktu raczej więcej będzie tracić Euro.

eurusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

GBP/USD – czwartek czyli dzień wyborów na Wyspach przyniósł dawno nie widzianą przecenę na Funcie. Jeżeli byłaby ona kontynuowana to najbliższym celem są okolice 1,30. Wyniki wyborów poznamy po godzinie 23:00, a reakcja na nie możne być trudna do przewidzenia, gdyż kurs Funta ma już za sobą spore wzrosty. Wydaje się jednak, że najbardziej realny scenariusz jest taki, że zgodnie z sondażami, zwycięży Partia Konserwatywna, która doprowadzi brexit do końca. To powinno umocnić Funta w najbliższym czasie, później może jednak rozpocząć się wycenianie skutków brexitu, co znowu może zacząć ciążyć brytyjskiej walucie.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here