Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – po czwartkowej korekcie, w piątek popyt znowu próbował wynieść cenę na wyższe poziomy. Pewnym sukcesem popytu jest już przełamanie linii trendu spadkowego oraz oporu w rejonie 1,1470. Od strony fundamentalnej, nie mamy ostatnio ważnych kwestii z Europy i wydaje się, że cała zwyżka to efekt osłabienia dolara przez amerykański Fed, może częściowo przez politykę czyli m.in. zawieszenie rządu spowodowane sporem wokół budowy muru na granicy z Meksykiem. Główny czynnik to jednak FED, który retoryką zdaje się łagodzić tempo wcześniejszych zapowiedzi szybkich podwyżek stóp procentowych. Ostatnio prezes FED ocenił, że bank jest zdolny do bycia cierpliwym w kwestii polityki monetarnej w USA, co ponownie odczytano jako chęć przystopowania z kolejnymi podwyżkami. Otwiera to przynajmniej chwilowo drogę do wzrostów na głównej parze walutowej, mimo że piątkowa sesja nie wypadła zbyt okazale.

eurusd


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Piątkowy przegląd rynków – dolar nowozelandzki największym wygranym sesji

GBP/JPY – piątkowa sesja przebiegała w dość spokojnym tempie na rynku walutowym. Nieznacznego umocnienia doznał brytyjski Funt, po tym jak zaskakująco dobrze wypadły odczyty PKB, szczególnie w skali miesięcznej. Powodem mogą być także informacja, że termin 29 marca, który był uważany za ostateczny w kwestii brexitu, może zostać przesunięty. Takie plotki pojawiają się w brytyjskiej prasie, w wypadku przegrania głosowania nad porozumieniem z Unią Europejską. Umocnienie zdaje się być reakcją rynku na minimalnie rosnące szanse na uniknięcie brexitu lub choćby dalsze oddalanie go w czasie. Po mocnym na przełomie roku, pojawia się więc szansa na chwilowe odreagowanie i dalszą zwyżkę.

gbpjpytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here