Naga MarketsBlok po 22 – 11 sierpnia 2020: Złoto, Ropa WTI Notowania złota zaliczyły dzisiaj potężny spadek. Tak dużej zmienności nie widzieliśmy tutaj od czasu… wybuchu pandemii. Oczywiście nie musi to oznaczać zakończenia trendu, a raczej wskazuje na zdecydowaną realizację zysków, po tym jak ceny złota osiągnęły historyczne maksima. Jednym z powodów dzisiejszego spadku mogą być informacje z Rosji o tym, że rosyjskie ministerstwo zdrowia zarejestrowało pierwszą na świecie szczepionkę przeciw COVID-19.

  • Dobre dane chińskiego rynku motoryzacyjnego
  • Rosja ogłasza rejestrację pierwszej szczepionki na COVID-19
  • Na złocie zmienność jak w okresie wybuchu pandemii

Stało się to po niecałych 2 miesiącach testów na ludziach. Informację podał sam Władimir Putin, co może być odbierane jako ruch propagandowy. Wydaje się jednak, że rynki spodziewają się w kolejnych miesiącach podobnych informacji z bardziej wiarygodnych krajów. A to już jest dobry powód do spadków cen złota, które silnie rosło w czasie rozkwitu pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Realizacja zysków na złocie

Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za korektą na złocie jest planowane na weekend spotkanie w formie telekonferencji przedstawicieli Chin i USA na temat realizacji umowy handlowej. Poprzednie takie spotkanie poprzedzone było ostrą retoryką (tak jak teraz) ale zakończyło się całkiem pozytywnie.

gold

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Jutro dane o zapasach Departamentu Energii

Informacje o szczepionce i spotkaniu przedstawicieli USA i Chin powinno także podtrzymywać dobre nastroje na ropie naftowej. Głównym czynnikiem obaw o odbudowę popytu na paliwa jest właśnie pandemia, a szczepionka powinna skutecznie odsunąć tę kwestię na dalsze tory. Pozytywnie na rynek ropy powinny działaś także doniesienia o pakiecie fiskalnym w USA.

Pewne świadczenia dla najbardziej potrzebujących zostały już wprowadzone za pomocą rozporządzenia ale rynki nadal liczą na pełny pakiet. Wydaje się, że opozycja nie będzie blokować go zbyt długo z uwagi na ryzyko spadku notowań przed zbliżającymi się wyborami. Dzisiaj też poznaliśmy zaskakująco dobre dane z Chin dotyczące tamtejszego rynku samochodów osobowych.

ropa wti

W lipcu sprzedano 1,63 mln sztuk samochodów, co oznacza wzrost rok do roku o niemal 8%. Do kompletu brakuje nam już tylko dobrych danych o zapasach paliw w USA. Dzisiaj poznamy wstępne dane, a jutro oficjalne prezentowane przez Departament Energii. Ostatnio te dane zaskoczyły i jeżeli teraz będzie podobnie, to kurs ropy może nadal powoli wzrastać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here