Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – piątkowa sesja przyniosła kontynuację słabości amerykańskiej waluty. Wszystko za sprawą oczekiwanego porozumienia na linii USA-Chiny, po tym jak pierwsza część negocjacji została oceniona przez prezydenta Trumpa pozytywnie. Same rozmowy trwały niemal 8 godzin. Dzisiaj zaplanowane jest spotkanie prezydenta Trumpa z chińskim wicepremierem Liu He. Wysokie oczekiwania oznaczają umacnianie się bardziej ryzykownych aktywów w tym walut Antypodów, kosztem dolara oraz jena i franka szwajcarskiego. Z kolei kanadyjska waluta zaczyna korzystać na odbiciu cen ropy naftowej po dużej fali wyprzedaży. Sprzyjają temu zapowiedzi możliwych dalszych cięć produkcji przez kraje zrzeszone w OPEC. W efekcie kurs cofa się w kierunku minimów z początku miesiąca.

usdcad

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

GBP/USD – kończący się tydzień przyniósł duży wzrost zmienności na wielu walutach. W tym zestawieniu liderem jest brytyjski Funt, który zanotował skokowe umocnienie po rozmowach premiera Johnsona z premierem Irlandii Leo Varadkarem. Po spotkaniu w świat poszedł komunikat, że porozumienie jest blisko i możliwy jest brexit z umową i to w obecnym terminie czyli do końca miesiąca. Wydaje się, że rynki zaczynają grać na podpisanie umowy podczas unijnego szczytu w dniach 17-18 października. Skoro same pozytywne opinie po spotkaniu obu premierów wywołały tak wielką reakcje popytową, musi to oznaczać, że rynek jest nadal potwornie wyprzedany. Jeżeli rzeczywiście dojdzie do porozumienia w sprawie brexitu, może rozpocząć się nowy trend wzrostowy. Na wykresie tygodniowym, widać że potencjał do wzrostu jest spory, choć technika ma tym przypadku niewielkie znaczenie.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here