Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – kwestia brexitu zaczyna wchodzić w decydującą fazę. W weekend prasa na wyspach podawała, że premier May zrezygnuje z dalszych negocjacji ze stroną unijną z obawy przed klęską rozmów. Warto pamiętać, że najbliższe dni przyniosą debatę i prawdopodobnie głosowanie 14 marca. Prawdopodobnie, gdyż możliwe jest także przesunięcie po raz kolejny głosowań. Wydaje się, że mimo obaw, rynki raczej liczą na odwlekanie w czasie opuszczenia wspólnoty albo też przegłosowanie porozumienia. Funt dzisiaj się umacniał. Ciekawa sytuacja pojawia się na EUR/GBP. Wykres tygodniowy doskonale pokazuje wybicie dołem z układu bocznego, a teraz być może re-test po niewielkiej korekcie. Wydaje się, że w tym rejonie możliwa jest mocniejsza reakcja podażowa.

eurgbp


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Trader21: Inwestorzy stracili wiarę w możliwość kontynuacji wzrostów

EUR/USD – poniedziałek przyniósł drugą sesję odreagowania wcześniejszych spadków na głównej parze walutowej. Biorąc pod uwagę porównywalnie duże korekty z ostatniego czasu, wydaje się, że mamy jeszcze pewną przestrzeń do umocnienia Euro. W weekend szef FED wskazał, że ryzyka dla gospodarki uległy zwiększeniu. Z kolei z Niemiec pojawiły się informacje, o tym, że rząd szykuje rewizję prognoz PKB na ten rok. Ma ona zostać zmniejszona z 1% do 0,8%. Warto pamiętać, że już wcześniej obniżona ją i to z poziomu aż 1,8%. Dzisiejsza publikacja danych o produkcji przemysłowej negatywnie zaskoczyła, przynosząc jej spadek o 0,8%, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,5%. Mimo, że nie jest to nic nowego, wydaje się, że Euro będzie ciążyć temat spowolnienia gospodarczego. Możliwe więc, że obecny ruch w górę jest tylko kolejną korektą.

eurusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here