Naga MarketsBlok po 22 – 11 maja 2021: EUR/USD, Złoto Wtorkowa sesja na rynku walut to przede wszystkim reakcja na przecenę na amerykańskich spółkach technologicznych oraz bardzo pozytywny odczyt nastrojów instytutu ZEW w Niemczech. Generalnie jednak na rynku było spokojnie. Dolar nadal pozostawał w odwrocie, a sytuacja na rynku długu niewiele się zmieniała. Niewiele także wniosły wypowiedzi członków FED o tym, że ostatnie słabe dane z rynku pracy to tylko przejściowa sytuacja. Jeżeli tak miałoby być, to szybko powinny wrócić obawy o wyższą inflację, a co za tym idzie powrót do umocnienia dolara.

  • Dolar nadal w odwrocie
  • Spokojna sytuacja na rynku długu, spadki na indeksach akcyjnych
  • Złoto pod górną krawędzią kanału spadkowego

Na to rynek będzie jednak czekał aż pokażą się kolejne dane z amerykańskiej gospodarki. W tym tygodniu mamy sporo odczytów, zarówno inflacyjnych jak i sprzedaży detalicznej czy z rynku pracy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kontynuacja wybicia

Gorsze od prognoz wyniki potwierdzą narracje FED, że jeszcze daleka droga zanim zacznie się dyskusja o normalizacji polityki monetarnej. Kurs EUR/USD po wczorajszej korekcie, już dzisiaj próbował wracać do wzrostów. Celem jest 1,2240 czyli szczyt z końca lutego.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Przy górnej krawędzi kanału

Cały czas trwa także hossa na surowcach. Słaby dolar w połączeniu z obawami inflacyjnymi, to dobre środowisko dla złota. Także srebro radzi sobie coraz lepiej. Kurs XAU/USD od kilku dni utrzymuje się powyżej bariery 1800 USD za uncję i jak na razie, nie pojawia się znacząca reakcja podaży. To może sugerować kontynuację mocnego odbicia. Zasięg z formacji podwójnego dna został już wypełniony, teraz najbliższym celem mogą być szczyty z końca stycznia w rejonie 1875 USD.

gold

Kluczowe będą oczywiście kolejne dane z amerykańskiej gospodarki, gdyż po ostatnim negatywnym zaskoczeniu z rynku pracy, będą one traktowane jako ważny sygnał umacniający lub podważający dotychczasową retorykę FED. Jeżeli utrzyma się obecny schemat FED czyli wzrost inflacji jest przejściowy i bank nie będzie na to reagował, złoto powinno mieć przed sobą nadal dobre perspektywy.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs | kurs dolara nbp prognozy | kurs cd projekt | notowanie funta | jsw notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here