Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd tygodnia nieco skromniejszy, gdyż nie znalazłem tak wielu ciekawych sytuacji, wartych opisania. Zaczynamy od USD/CAD, na którym w końcu zobaczyliśmy obronę długoterminowej linii trendu. Wzrosty spowodowane są słabszy,i danymi z kanadyjskiego rynku pracy. Tendencja w ostatnich miesiącach jest jednak mocni spadkowa i myślę, że pierwszym celem wzrostów powinna być linia korekty (ruchu spadkowego) lub zaznaczony poziom oporu.

AUD/USD – spadki w tygodniu spowodowały pojawienie się już drugiej z rzędu świecy pin bar na W1. Pod dość ważnym oporem ma to negatywną wymowę, jeżeli przez dłuższy czas nie udaje się sforsować strefy oporu, w końcu nadchodzi reakcja podaży i właśnie to mogą zwiastować te dwie świece, choć może mieć miejsce jeszcze jeden atak na opór.

EUR/AUD – na interwale tygodniowym można dostrzec serię małych świec, moim zdaniem korekcyjnych. Warto zwrócić uwagę na podobny schemat, gdzie duże i czarne świece poprzedzane są właśnie serią małych świec tygodniowych. Jeżeli ten schemat się utrzyma, to niebawem powinien nadejść silny atak podaży. Sprzyjać temu powinno położenie ceny pod ważnym oporem i dość dokładna na D1 linia trendu spadkowego.

invest

GBP/AUD – Funt jest w ostatnim czasie bardzo silny i choć nie udało się pokonać oporu to jednak sytuacja wygląda na lekką korektę, po której nadejdzie kolejny atak. Wnioskuję to na podstawie kształtu 4 ostatnich świec D1, które mają długie cienie u dołu, a ich minima testują lokalne wsparcie.

W poniedziałek mija 1 rok od opublikowania mojej pierwszej analizy dla Comparic.pl, była to analiza EUR/GBP w kontekście długoterminowym. Choć początki nie wyglądały zbyt ładnie, to jednak analiza sprawdziła się, a ja chciałem przy tej okazji podziękować za wspólny rok i wszystkie miłe słowa, pytania i sugestie. Analizę można zobaczyć tutaj: EUR/GBP – 5 letni kanał spadkowy.

Dziękuję za kolejny już 26 tydzień przy wieczornych wykresach. Życzę udanego odpoczynku w weekend i sukcesów na rynku w następnym tygodniu.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

2 KOMENTARZE

  1. Gratuluję pierwszego roku i przy okazji dziękuję za przekazywaną przez Ciebie wiedzę i spokojne długoterminowe podejście :)…jestem stałym czytelnikiem Twoich wpisów, pozdrawiam

  2. Rzeczywiście analiza sprzed roku „dość” trafna 😉 „Dość” bo cały czas spada i można było mieć pokaźny zysk.

    Gratulacje pierwszego roku, teraz będziemy odliczać kolejne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here