Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – dzisiejsze posiedzenie FED nie wpłynęło specjalnie na rynki walutowe, co nie jest dużym zaskoczeniem. Wiadomo od pewnego czasu, że głównym tematem na jaki czekają inwestorzy jest to czy 15 grudnia dojdzie do nałożenia nowych ceł na chińskie towary. Czasu zostaje coraz mniej, a decyzja prezydenta Trumpa nada nie jest znana. Z jego otoczenia pojawiają się natomiast sprzeczne sygnały. Warto też pamiętać o czwartkowym posiedzeniu EBC, aczkolwiek tutaj także nie są spodziewane jakieś zaskoczenia. Wydaje się, że przynajmniej do końca tygodnia dolar może być słabszy, co sprzyja dalszej zwyżce na głównej parze walutowej.

eurusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

EUR/GBP – ciekawie zapowiada się super czwartek na najbardziej europejskiej parze walutowej. Wspominane już posiedzenie EBC raczej nie wniesie niczego nowego, ale dużo ważniejsza jest kwestia brytyjskich wyborów. Wszelkie sondaże wskazują na większość po stronie Partii Konserwatywnej. Wydaje się jednak, że wystarczy iż nie będzie ona zbyt imponująca, aby doszło do mocniejszej korekty na Funcie. Trudno przewidzieć wynik, a jeszcze trudniej samą reakcję, choć bazowy scenariusz zakłada wygraną premiera Johnsona i utrzymanie dobrego sentymentu na Funcie. Dzisiejsza próbą wzrostów kończy się górnym cieniem, a kształt świecy sugeruje dalsze spadki.

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here