Naga MarketsBlok po 22 – 10 września 2021: EUR/USD, Ropa WTI Notowania EUR/USD w dość słabym stylu od dwóch sesji próbują wrócić do wcześniejszych wzrostów z drugiej połowy sierpnia. Problemy zaczynają się już przy 1,1850. Takie zachowanie ceny może sugerować, że jest to tylko przystanek w rozpoczętym 3 września kolejnym impulsie spadkowym. Kluczowe będzie w tym kontekście wybicie lokalnego wsparcia przy 1,18. Najważniejszym punktem kończącego się tygodnia było posiedzenie EBC.

Mimo, że bank nieco zaskoczył, choćby słowami, że w kolejnych miesiącach nieco ograniczy skalę programu skupu aktywów, to jednak jest to niewiele aby wyraźniej wesprzeć euro. Wydaje się, że taki scenariusz jest brany pod uwagę w USA już podczas następnego posiedzenia.Marazm pod koniec tygodnia

Lekkie wsparcie dla euro wynika także z planów podniesienia prognoz dotyczących inflacji ale też PKB. Generalnie to wszystko powinno wspierać popyt na EUR/USD, ale skoro się tak nie dzieje, to można zastanawiać się tylko nad rynkowym sentymentem.

Zobacz także: NFP najniżej od lutego br.! Fatalny raport z USA uderza w kurs dolara

Dobry sentyment

Popyt znacznie śmielej radzi sobie na rynku ropy naftowej WTI. Wykres pokazuje, że trwa walka o wybicie lokalnego oporu co byłoby równoznaczne z powrotem ponad 70 USD za baryłkę, a także w najbliższym czasie atakiem na linię korekty. Eksperci rynku ropy wskazują, że negatywny wpływ na cenę może mieć sezon huraganów w USA, który w tym roku był dość dotkliwy. Zaczynają już spływać pierwsze dane wskazujące na spory spadek zapasów paliw. Wczoraj Departament Energii podał, że zapasy ropy naftowej spadły o 1,53 mln baryłek czyli nawet połowę mniej niż oczekiwano.

Dane te nie dziwią, gdyż huragany oznaczały przerwę w produkcji surowca. Ponadto, Chiny zapowiedziały wyprzedawanie swoich rezerw ropy. Jak widać po wykresie, sporo negatywnych sygnałów jest ignorowanych. To musi oznaczać, że sentyment na tym rynku nadal jest korzystny, mimo że nie należy już spodziewać się takich wzrostów jak w 2020 roku.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here