Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

Ropa WTI – w kończącym się tygodniu doszło do potężnego spadku notowań ropy. Porównując jego skalę spadków do wcześniejszych wzrostów, nie jest ona niczym nadzwyczajnym. W trwającym od początku października trendzie wzrostowym, zazwyczaj spadki kończyły się w obrębie jednego tygodnia. Ostatnio wprawdzie sytuacja się rozchwiała przez czynniki geopolityczne, aczkolwiek wydaje się, że po dużej korekcie, kurs może nadal rosnąć. Czynniki fundamentalne są bowiem nadal po stronie kupujących. Napięcia na Bliskim Wschodzie, chwilowa poprawa na linii USA-Chiny, dobre zapowiedzi na cały 2020 rok od przedstawicieli OPEC, a ostatnio silny wzrost popytu na ropę w Indiach, o którym przed paroma dniami informowała Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Na razie spadki wyhamowały przy szczytach z listopada, co może być dobrym miejsce do podjęcia walki o odbicie.

wti

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – ostatnia sesja tygodnia przyniosła próbę realizacji zysków z umocnienia dolara w tym tygodniu. Po chwilowym rozchwianiu, sytuacja zaczyna wracać o normy co potwierdzili członkowie FED, potwierdzając niskie szanse na cięcia stóp w USA. Z kolei waluta Australii umocniła się dzisiaj za sprawą lepszych danych o dynamice sprzedaży detalicznej za listopad. Po za tym, niebawem ma dojść do podpisania umowy między USA a Chinami, co w krótkim okresie także może pomóc walutom Antypodów. Ciekawie wygląda technika, gdyż fala spadkowa ma podobny zasięg do poprzedniej, a możemy w tym rejonie mówić także o re-tescie przełamanej zeszłorocznej linii trendu spadkowego.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here