Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

USD/CAD – czwartkowa sesja rozpoczęła się od próby odreagowania ostatnich silnych spadków. W miarę upływu czasu popyt jednak słabnął i dzisiejsza świeca słabo wygląda na tle sześciu poprzednich spadkowych. Powody do spadków po za ostatnią słabością dolara to przede wszystkim odbicie notowań ropy naftowej co umacnia kanadyjską walutę. Po za tym, ostatnie posiedzenie Banku Kanady przyniosło dość pozytywne rozwiązania dla tamtejszej waluty. Mimo, że stopy procentowe nie zostały podniesione, co było spodziewane, to jednak Bank wskazał, że spodziewa się wyraźniejszego przyspieszenia w 2020 roku, dając do zrozumienia, że w przyszłości stopy procentową mogę wzrosnąć. Z drugiej strony, polityka FED zaczyna przynosić coraz więcej znaków zapytania i kieruje się w stronę spowolnienia tempa podwyższania stóp. Takie warunki fundamentalne, dopóki odbicie na ropie się nie zatrzyma, powinny sprzyjać dalszym spadkom na USD/CAD. Technika wskazuje, biorąc pod uwagę wcześniejsze równe zasięgi, że podaż ma miejsce do spadków co najmniej do okolic 1,3050.

usdcad


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Bank Kanady pozostawia stopy bez zmian, a CAD wyraźnie zyskuje

GBP/USD – spojrzenie na wykres pokazuje, jak sporo słabiej osłabienie dolara wykorzystuje brytyjska waluta. Powodem oczywiście są powracające obawy brexitowe, narastające im bliżej mamy do kolejnego głosowania. Te zaplanowane jest na przyszły tydzień i jak na razie nie widać większych szans na porozumienie w parlamencie. Cały czas prasa na wyspach spekuluje o kolejnym przesunięciu głosowania, wykorzystaniu nawet artykułu 50 w celu zyskania czasu, a nawet pojawiają się plotki o rzekomym zorganizowaniu kolejnego referendum czy też przyspieszonych wyborach parlamentarnych, w zależności od rozwoju wypadków. Spora niepewność nie służy Funtowi, stąd też zwyżka na GBP/USD jest mocno ograniczona.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here