Naga MarketsBlok po 22 – 10 lutego 2021: EUR/USD, GBP/USD Środa na rynku walutowym przebiega w spokojnym tonie od samego rana. Widać było oczekiwanie na popołudniowe dane (inflacja) czy też wystąpienia szefów banków centralnych. Dla wzrostów na EUR/USD mogło to być odczytywane jako szansa, gdyż niedawno szefowa EBC wspomniała, że scenariusz silnego odbicia w gospodarce latem nie jest zagrożony. Po za tym, rynek chyba już zdyskontował wątek włoskiej polityki. Raczej nie ma ryzyka, aby w czasie pandemii organizować nowe wybory i rząd Mario Draghiego zdobędzie całkiem spore poparcie.

  • Podtrzymane odbicie na EUR/USD
  • Credit Suisse oczekuje wzrostu do okolic 1,2350
  • Funt nadal w dobrej formie

Generalnie więc, mimo chwilowych korekt, wydaje się, że w dłuższej perspektywie dolar nadal powinien pozostać słabszy, ze względu na politykę FED, a także na poprawę globalnych nastrojów ze względu na szczepienia czyli oczekiwanie na duże odbicie globalnej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbicie podtrzymane

Wczorajszy raport Credit Suisse wskazał, że instytucja ta oczekuje wzrostu EUR/USD w krótkim terminie do 1,2345-55, a ostatecznym celem jest zwyżka do 1,2518-98.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Duża siła brytyjskiej waluty

Dużo silniejszy niż euro, od pewnego czasu pozostaje funt, także w relacji z dolarem. Widać to doskonale na wykresie dziennym GBP/USD. Mamy nowe maksima, podczas gdy EUR/USD ledwie zaczyna kończyć głębszą korektę. Co istotne, najbliższe techniczne opory możemy znaleźć na szczytach sprzed kilku lat, a więc nie ma tu technicznych ograniczeń do dalszego wzrostu.

gbpusd

Funt wspierany jest nie tylko poprzez Bank Anglii, który stara się grać wątkiem ujemnych stóp procentowych, ale przede wszystkim znacznie szybszym tempem szczepień niż reszta Europy. To powoduje, że widmo kolejnego lockdownu oddala się, a maleje ryzyko oddalenia się gospodarczego odbicia na wiosnę lub latem. Kolejna wzrostowa świeca przybliża GBP/USD do 5 tygodnia zakończonego wzrostem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here