Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od dość solidnego odbicia. Na wykresie widać, że kurs nadal broni szerszej strefy wsparcia opartej o minima z drugiej połowy ubiegłego roku. Przewaga nadal jednak jest po stronie podaży, choćby z uwagi na dynamikę dotychczasowych spadków ale też fundamenty czyli traktowanie dolara jako bezpiecznej przystani i czytelniejsza polityka FED. Chwilowe odbicie może mieć związek z tym, że rynki już wyceniły sporo z kwestii chińskiego wirusa, a Ludowy Bank Chin pompuje na rynek olejne środki. Nie wiadomo na jak długo takie doraźne działania wystarczą i wydaje się, że w dłuższej perspektywie mamy spore szanse na przełamanie wsparcia.

audusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/GBP – w poniedziałek niewiele działo się na tej parze walutowej, warto jednak mieć w uwadze bardzo bogaty kalendarz makroekonomiczny podczas jutrzejszej sesji. Z Wielkiej Brytanii mamy kilka odczytów dotyczących dynamiki PKB oraz produkcji przemysłowej. Z kolei dla Euro kluczowe będzie wystąpienie szefowej EBC. Ciężko prognozować jak zakończy się taka mieszanka danych. Teoretycznie, z Wielkiej Brytanii mieliśmy ostatnio pozytywne dane, z kolei na Euro jest coraz większa presja, także w związku z problemami Chin w kontekście wirusa. Ożywienie gospodarcze jest słabe, a kolejne działania EBC mogą podtrzymać ten trend. Teoretycznie więc, może dojść do spadków zgodnie z szerszym trendem, choć nie jest to pewne.

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here