Naga MarketsBlok po 22 – 10 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USD Wtorkowa sesja na rynku walutowym przyniosła uspokojenie nastrojów po nadmiernym wybuchu entuzjazmu po tym jak firma Pfizer podała, że jej szczepionka ma ponad 90% skuteczności. Dość szybko, szczególnie na EUR/USD inwestorzy zdali sobie sprawę, że ta informacja niewiele zmienia, gdyż nadal sporo czasu minie zanim szczepionka wejdzie do użycia. Dość szybko też amerykański Instytutu Zdrowia wyraził obawy o to czy szczepionka przyniesie długotrwałą odporność na wirusa. Wraca także niepewność w kontekście amerykańskich wyborów.

  • Spokojna sesja na EUR/USD
  • Prezydent Trump nie składa broni w walce o reelekcję
  • Notowania funta mocne przed ostatnią fazą negocjacji

Donald Trump nie chce się poddać i otrzymał silne wsparcie przewodniczącego Senatu. Także prokurator generalny William Barr wydał dyspozycję, która doprowadzi do wszczęcia śledztwa w stanach, w których jest podejrzenie fałszerstwa wyborczego.

Spokojna sesja na EUR/USD

Zamieszanie to powinno wspierać dolara jak bezpieczną przystań, z kolei po stronie euro mamy ryzyko trudnych negocjacji nad pakietem ratunkowym, zapowiedź interwencji EBC w grudniu i lockdowny w kolejnych krajach. Wydaje się więc, że wciąż możliwy jest swing spadkowy na EUR/USD.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Wiara w porozumienie UK-EU

Zaskakujący optymizm obserwujemy z kolei na notowaniach funta. Kurs GBP/USD znalazł się dzisiaj na najwyższych poziomach od początku września. Mamy więc kolejne, czytelne odbicie od linii trendu. Wzrosty pokazują dużą wiarę rynku, że do końca tygodnia poznamy jakąś formę porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Wiara ta ma pewne podstawy. Po pierwsze to prawdopodobna wygrana Joe Bidena w amerykańskich wyborach.

gbpusd

Dla nowego prezydenta sprawa umowy handlowej z Brytyjczykami nie jest priorytetem, co może przekładać się na złagodzenie stanowiska premiera Johnsona. Po drugie, w Izbie Lordów zablokowano zmiany w tzw. Internal Market Bill, co jest dobrym sygnałem w ostatniej fazie negocjacji. Pozostaje czekać na końca tygodnia na większe ruchy na wykresie, jeżeli rzeczywiście uda się wypracować porozumienie, a nie kolejne przełożenie ostatecznego terminu, to w krótkim okresie funt powinien wyraźnie zyskiwać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here