Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd zaczynamy od EUR/USD, na którym pojawia się duża czarna świeca, tworząca wraz ze świecą wczorajszą formację objęcia bessy. Wydaje się, że po pierwszym silnym impulsie spadkowym (po odbiciu od oporu) druga fala spadków powinna mieć mniej więcej zasięg pierwszej, a więc moim zdaniem będziemy mieli do czynienia ze spadkami, nawet do poziomu poprzedniego dołka, gdzie także przebiega 2 letnia linia trendu wzrostowego.

USD/JPY – nie sprawdził się scenariusz kontynuacji wzrostów, a kurs po raz kolejny testuje to niesamowicie ważne wsparcie. Cena zamknięcia znajduje się wyżej od minimum dziennego i pojawia się dość długi dolny cień (choć do północy może się to zmienić). Wydaje się, że po raz kolejny będzie można zagrać z tego miejsca na wzrosty.

CAD/JPY – Jen powinien być w najbliższym czasie w lekkim odwrocie, a więc na kilku parach mogą pojawić się okazje np. na tej parze, gdzie mamy bardzo silny impuls wzrostowy i dzisiejszą świecę, która długim cieniem u dołu może oznaczać zakończenie korekty. Jutro ważne informacje z kanadyjskiego rynku pracy, lepsze dane powinny spowodować znaczny wzrost kursu.

invest

Podobna sytuacja na GBP/JPY – kilka dni temu pisałem o możliwym otwarciu pozycji długiej przy wsparciu, takie zagranie nie sprawdziłoby się na dłuższą metę (jedynie jednodniowy zysk), ale teraz pojawia się ponownie okazja, gdyż cena zamknięcia wzrasta nadając wybiciu wsparcia coraz bardziej fałszywego charakteru, przy okazji jest to test linii trendu (krótkoterminowego). Myślę, że nie byłoby błędem otwarcie pozycji po aktualnej cenie ze SL poniżej dziennego minimum.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here