Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

  • FED osłabia dolara ale wzmacnia rynki akcji
  • Wideokonferencja OPEC nie spełniła oczekiwań, kurs ropy mocno spada
  • Bitcoin utrzyma formę w oczekiwaniu na halving?

GBP/USD – ostatnia sesja przed dłuższym, świątecznym weekendem przyniosła spadek wartości dolara. Głównym powodem wcale nie były kolejne słabe dane z rynku pracy, a kolejna porcja gospodarczego wsparcia od FED. Nowy program sięga aż 2,3 biliona dolarów – wspiera to rynki akcyjne, a osłabia walutę, gdyż środki te zostaną „wydrukowane”. Z kolei wartość funta może wzrastać, korzystając na lepszych informacjach o stanie zdrowia premiera Johnsona. Na wykresie mamy atak na szczyt z końca marca i dynamiczną korektę za sobą. Jeżeli dolar pozostanie w odwrocie, zapewne dojdzie do wybicia na nowe maksima.

gbpusd

Ropa WTI – notowania surowca oczekiwały w czwartek na decyzje kartelu OPEC. Chwilowo kurs był w stanie przekroczyć barierę 30 dolarów, jednak ostateczna reakcja rynków należała do podaży. Sprzyjać mógł temu dłuższy weekend i obawy o zostanie z długimi pozycjami, podczas gdy negocjacje producentów ropy trwają nadal. Wczoraj ustalono, że dojdzie do cięć wydobycia, jednak z porozumienia wycofał się Meksyk. Wydaje się, że wczorajsza świeca dzienna zwiastuje ruch spadkowy, jednak w dłuższej perspektywie rynek może docenić podjęte działania na rzecz odbudowy światowego popytu na ropę.

ropa wti

Zobacz także: Bitcoin Cash zyskał po halvingu ponad 11 proc. Czy to zapowiedź przyszłego ruchu BTC?

DAX – koniec tygodnia przyniósł nie tylko wsparcie gospodarcze dla amerykańskiej gospodarki ale także mniej oczekiwany sukces jakim było wczorajsze porozumienie ministrów finansów Strefy Euro. Mimo, że wsparcie gospodarki nie jest imponującej wielkości, to jednak może okazać się dopiero początkiem działań. Na razie nie ma jednak zgody na wspólne euroobligacje. Mamy więc osłabienie dolara oraz wsparcie rynków akcyjnych po obu stronach oceanu. Indeksy w USA rosły, tak samo DAX, który wyszedł na nowe maksima odbicia. Na wykresie dziennym strefą oporu są okolice 11300-11400 pkt. W tym rejonie wypadałaby także równość fal wzrostowych od połowy marca. Do oporu cena ma relatywnie nie daleko i wydaje się, że dalsza zwyżka jest realna, w tym domknięcie luki z 9 marca.

dax

BTC/USD – bitcoin doznał mocniejszego cofnięcia i kurs znalazł się z powrotem na poziomie wierzchołków z końca marca. Mniej więcej w tym rejonie cena wypełniła duży zasięg wcześniejszych ruchów ceny co mogłoby oznaczać, że teraz inicjatywa przejdzie na stronę podaży. Wydaje się, że spadki mogą być tylko korektą, po której cena znowu zacznie wzrastać. Za takim scenariuszem przemawiałaby słabość dolara, wzrosty na skorelowanych rynkach akcji czy odwrotna korelacja z tzw. indeksem strachu VIX. Trzeba mieć także na uwadze, że w tym roku, a według szacunków już za około miesiąc będzie miał miejsce tzw. halving. Poprzednie takie wydarzenia oznaczały okresy hossy na bitcoinie. Nie wiadomo czy teraz tez tak będzie ale im bliżej do niego, tym podaż powinna być bardziej ograniczona. Wydaje się więc, że nie należy przesądzać o końcu odbicia.

btcusd

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here