Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/AUD – wtorkowa sesja przyniosła lekkie umocnienie europejskiej waluty. Powodem był znacznie lepszy od oczekiwań odczyt niemieckiego indeksu nastrojów wśród analityków czyli tzw. ZEW. W grudniu podskoczył do aż 10,7 punktu z wcześniejszych –2,1 punktu, podczas gdy oczekiwano zerowego odczytu. Słabo zachowuje się za to dolar australijski, mimo że szef RBA potwierdził, że skłonny jest zaczekać z kolejnymi obniżkami stóp. To pokazuje słaby sentyment do tej waluty, związany bardziej z wojną handlową i obawami o nałożenie kolejnych ceł na Chiny już 15 grudnia. Kluczowe będzie także czwartkowe posiedzenie EBC. Ciekawie wygląda wykres tygodniowy, na którym może utworzyć się w tym tygodniu formacja objęcia hossy, która od kilku lat dość skutecznie zapowiada powrót do głównego trendu wzrostowego po okresach korekt. Do tego potrzeba jednak korzystnego dla euro posiedzenia EBC i dalszych obaw w kwestii wojny handlowej.

euraud

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

USD/CHF – ciekawie od strony technicznej wygląda sytuacja na tej parze. Od pewnego czasu mamy trend boczny i kolejne zejście na wsparcie można traktować w kategoriach okazji. Niestety, kluczowe będzie w tym tygodniu posiedzenie FED i to ono zdecyduje czy będzie kolejne odbicie czy jednak wybicie w dół. Druga kwestia to wojna handlowa. Prasa sugeruje, że w tym tygodniu nie dojdzie do podpisania porozumienia z Chinami, ale też strona amerykańska nie będzie upierać się przy nałożeniu nowych ceł na chińskie towary 15 grudnia. Ostatnie lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy mogą skierować komunikat FED na odpowiedni tory, co być może przełoży się na umocnienie tej waluty. Jeżeli taks się stanie, cena powinna kolejny raz odbić w górę.

usdchfConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here