Naga Markets
blok po 22Witam na nocnej zmianie.

CAD/CHF – mimo, że poniedziałkowa sesja przebiegała dość spokojnie, to jednak od kilku dni trwa wręcz pionowy zjazd ceny na niższe poziomy. Wydaje się, że będzie on kontynuowany. Główny powód to słabość dolara kanadyjskiego spowodowana trwają nadal słabością na rynku ropy naftowej. Mimo, że drastyczny spadek ceny wyhamował, to jednak nie widać większego odbicia. Dopóki ropa nie zacznie drożeć, waluta Kanady będzie znajdowała się pod presją. Wydaje się, że w najbliższym czasie cena może kierować się do linii trendu lub nawet niżej na wsparcie okolice 0,7320.

cadchf


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Poniedziałkowy przegląd rynków – Brexit przerósł Brytyjczyków. Funt szterling (GBP) najniżej od kwietnia 2017 r.

EUR/NZD – ciekawa sytuacja techniczna pojawia się na tej parze. Mamy bowiem silny trend spadkowy, który przełamał poziom wcześniejszych dołków. Po kilkudniowej zwyżce cena dotarła z powrotem do tej strefy. Dzisiaj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa i na wykresie dziennym świeca ma dłuższy górny cień. Patrząc czysto technicznie, jest to dobre miejsce do zainicjowania zwrotu na południe. Jeżeli chodzi o fundamenty, sytuacja nie jest już tak klarowna. Z Europy mamy mieszane elementy tzn. napięcia we Francji ale za to złagodzenie kwestii włoskiego deficytu czy wybór następczyni Angeli Merkel w Niemczech, co zapowiadałoby kontynuację dotychczasowej polityki. Po za tym, taki wybór oznacza, że do końca obecnej kadencji kanclerz Merkel może być raczej spokojna o utrzymanie stanowiska. Natomiast waluta Nowej Zelandii korzysta najmocniej na zawieszeniu broni między Chinami a USA, mimo że porozumienie może okazać się bardzo kruche i chwilowe. Warto także zauważyć, że w ostatnim czasie, kierunek nadany na początku tygodnia jest kontynuowany w kolejnych dniach. Jeżeli do zamknięcia dnia, podaż nie odpuści, możliwe że kolejne dni przyniosą spadki.

eurnzdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWspółzałożyciel TenX związany z piramidą finansową?
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – PKO BP, Skarbiec
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here