Naga MarketsBlok po 22 – 1 września 2021: AUD/USD, EUR/JPY O tym, że na rynku walutowym od pewnego czasu panuje lepszy sentyment, świadczyć może zachowanie choćby pary AUD/USD. Kurs rośnie od końca sierpnia i wydaje się, że poziomem docelowym jest opór przy 0,74. Szerszy, tegoroczny trend jest od lutego spadkowy. Możliwe, że przynajmniej do najbliższego posiedzenia FED, dolar pozostanie w defensywie, a to umożliwi dalsze wzrosty.

Waluta Australii wspierana jest przez dobre dane o PKB za drugi kwartał, z drugiej strony rynek nie panikuje w obliczu gorszych informacji w kontekście pandemii. Tu zakażenia rosną, nawet mimo wprowadzanych obostrzeń. Takie wybiórcze reagowanie na informacje często pokazuje jaki sentyment mamy na danym rynku.Coraz bliżej pierwszego oporu

Tu ewidentnie gramy pod lepsze nastroje globalne, stąd ignorowane są problemy Australii z pandemią. Dzisiejsze odczyty z amerykańskiego rynku pracy nie wpłynęły znacząco na kursy. Wydaje się, że rynek może oczekiwać na bardziej istotne dane z piątku.

audusd

Zobacz także: Kurs USD/JPY zbliża się do spadkowej linii trendu przy 110,00

Mocne odbicie po dużej korekcie

Podobnie wybiórczo inwestorzy zdają się podchodzić do danych dotyczących euro. Dzisiaj rynek nie reagował przeceną po słabych danych z Niemiec o sprzedaży detalicznej, która w lipcu spadła aż o 5,1% w ujęciu miesięcznym. Z kolei dzień wcześniej na euro obserwowaliśmy spory wzrost po tym jak napłynęły wyższe szacunki inflacji konsumenckiej w strefie euro za sierpień (wzrost o 3% r/r). Na razie jednak brakuje odważniejszych wypowiedzi z EBC, te jastrzębie wątki, które się dotąd pojawiały nadal są w zdecydowanej mniejszości.

eurjpy

Ciekawie wygląda para EUR/JPY, gdzie po podobnej korekcie jak z jesieni 2020 roku, dochodzi do mocnego odbicia. Być może słabość jena jest odpowiedzią na prognozy powrotu do wzrostu rentowności obligacji. Takie analizy pojawiają się w przestrzeni i najczęściej tłumaczy się je odpowiedzią na rosnącą inflację. Jeżeli tak będzie, a problemy z inflacją szybko nie znikną, to na EUR/JPY pojawia się dalsza przestrzeń do odrabiania strat.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here