Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd tygodnia jest chyba gratką dla wielbicieli metody overbalance Bryc’a Gilmore’a. Wiele par walutowych osiągnęło w tym tygodniu 100% typowych dla siebie zasięgów.

Zaczynamy jednak od EUR/USD, gdzie w końcu nastąpiło odbicie. Na wykresie tygodniowym pojawia się niewielki pin bar, który dokładnie przetestował wyznaczone przeze mnie wsparcie (oparte na W1, na dziennym byłaby to strefa). Uważam, że może jest to sygnał dla wzrostów, ale tak naprawdę niewiele miejsca na nie jest i sądzę, że wzrosty będą tylko korekcyjne, aczkolwiek może być to korekta największa odkąd para ta zaczęła tak mocno spadać.

GBP/USD – tutaj mamy pierwszy z przykładów zastosowania metody overbalance. Spadki wypełniają właśnie taki typowy i często spotykany zasięg. Można byłoby w tym miejscu wyznaczyć pewne wsparcie, aczkolwiek byłoby to zrobione trochę na siłę. Do otwarcia pozycji brakuje jakiegoś klarownego sygnału, wsparcia, a ponadto dzisiejsze słabe dane dla Funta mogą jeszcze przez jakiś czas sprzyjać jego osłabianiu. Zobaczymy jak będzie.

invest

EUR/GBP – wybita została linia trendu, ale cena zatrzymuje się na strefie oporu, od której poprzednim razem nastąpiły dynamiczne spadki. Trend jest spadkowy i taki scenariusz jest możliwy, aczkolwiek nie ma sygnału, a impet dojścia ceny do oporu jest naprawdę silny.

NZD/USD – zdecydowałem się otworzyć niewielką pozycję, gdyż mamy 100% zasięg często spotykanej, dużej korekty, dodatkowo można taką przyspieszoną linię poprowadzić łączącą 3 ostatnie dołki. Pozycja niewielka, gdyż brakuje wsparcia, które jest odrobinę niżej na poziomie 0,84.

Na koniec EUR/NZD – już tydzień temu ustawiłem zlecenie oczekujące, do którego aktywacji zabrakło dzisiaj kilku pipsów. Na niższych interwałach widoczne jest silne odrzucenie od poziomu 1,58, a cztery ostatnie świece zamykają się poniżej tego poziomu. Dzisiejsza świeca to piękny i dość duży pin bar, podobny do tych dwóch, które powodowały odbicia od wsparcia, które teraz jest oporem. A więc mamy trend spadkowy, strefę oporu, sygnał świecowy, a na dodatek wszystko wspiera metoda overbalance, gdyż mamy 100% typowego zasięgu korekty, który występował w ostatnim czasie. Należy także wspomnieć o dodatnich punktach swapowych, które u wielu brokerów przez weekend naliczane są potrójnie. Stąd też cześć otwarta już dziś, a część czeka w zleceniach oczekujących.

Dziękuję za kolejny już 29 tydzień przy wieczornych wykresach. Życzę udanego odpoczynku w weekend i sukcesów na rynku w następnym tygodniu.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPFSOFT aktualizuje Protradera. Nowe narzędzia dla opcji giełdowych
Następny artykułAl Brooks: Trend cz. I
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here