Naga MarketsBlok po 22 – 1 października 2021: EUR/USD, NZD/USD Piątkowa sesja przyniosła nieco uspokojenia po bardzo nerwowym tygodniu. Generalnie cały tydzień jak i zakończony miesiąc wrzesień, przyniosły silne podbicie wartości amerykańskiej waluty. Główne powody są dwa, po pierwsza polityka FED, która zmierza do powolnej normalizacji, a po drugie globalne niepokoje w kwestii pandemii czy firmy Evergrande. Jeżeli chodzi o samego EUR/USD to także po stronie euro mieliśmy czynniki osłabiające tę walutę.

Mowa tu choćby o gołębich wypowiedziach z EBC. Dzisiaj jednak mimo samej korekty, euro było wsparte przez odczyty inflacji dla Strefy Euro, które mocno zaskoczyły.Próba zainicjowania korekty

Wydaje się, że zaczyna się wiec korekta na EUR/USD i jeżeli wrócimy ponad 1,16 to celem może być ostatni dołek nieznacznie wyżej w okolicach 16,70. Taka korekta w żaden sposób nie zmieniałaby układu sił na wykresie.

Zobacz także: Dolar może wkrótce obrać wyraźny kierunek. Czy Fed ogłosi tapering programu QE?

Czas na odbicie?

W kontekście korekty na parach dolarowych warto mieć na uwadze kalendarz makroekonomiczny oraz globalny sentyment na rynkach. Ten od dłuższego czas jest negatywny i być może zbliża się okres nieco lepszych nastrojów. Doskonale zbiegłoby się to z kalendarzem, gdyż w środę mamy posiedzenie Banku Centralnego Nowej Zelandii. Akurat waluta tego kraju zyskuje w okresach lepszego sentymentu, kosztem dolara amerykańskiego.

Co do samego posiedzenia RBNZ, warto pamiętać, że jest to obecnie jeden z bardziej jastrzębio nastawionych banków i tylko z powodu kolejnej fali pandemii opóźniono podwyżkę stóp procentowych. Jak sam bank wskazał w poprzednim komunikacie, plany te zostały tylko przesunięte. Teraz rynki mogą szacować jak duża będzie ta podwyżka a bliskość środowej sesji może oznaczać, że najbliższe dni upłyną pod znakiem odbicia na NZD/USD.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zloty | notowania sp500 | s&p notowania | lira turecka euro | dax 30 index | akcje budimex | notowanie funta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here