Naga MarketsBlok po 22 – 1 marca 2021: EUR/USD, XAU/USDPoczątek nowego tygodnia przynosi powrót do mocniejszego dolara, choć nie jest to znaczący ruch. Dość mocno widać go w relacji z euro. Kurs EUR/USD porusza się w kolejnym ruchu spadkowym, jednak daleko jeszcze do jakiejś paniki. Warto zauważyć, że niebawem powinna być testowana linia trendu wzrostowego. Nawet jej przełamanie zmieści się w zasięgu jaki wygenerowała poprzednia rozbudowana korekta od września do listopada 2020 roku. Wtedy także, kiedy wydawało się, że ulega ona zakończeniu, cena jeszcze raz testowała minima korekty.

  • Umocnienie dolara na początku nowego miesiąca
  • Euro traci przez powrót obostrzeń w Europie
  • Złoto nadal silnie traci

Obecnie rysuje się podobny scenariusz, także pod względem czasu trwania całej korekty. Nadal główny problem to rentowność obligacji USA, choć w miniony piątek doszło na tym rynku do wyraźnego cofnięcia. Jeżeli będzie to nieco trwalszy proces, to EUR/USD będzie miał szanse na powrót do głównego trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót do linii trendu

Dzisiaj euro nie pomogły kolejne dobre odczyty nastrojów PMI z Niemiec. Wydaje się, że najbardziej szkodzi wolne tempo szczepień i powracające lockdowny, choćby regionalne jak w Polsce, Włoszech czy także przedłużenie ograniczeń transportowych w Niemczech.

eurusd

Zobacz także: Jak sytuacja przemysłu naftowego w USA wpłynie na rynek ropy? | Rozmowa z Dorotą Sierakowską

Złoto w kanale spadkowym

Umocnienie dolara nadal wybitnie przeszkadza na rynku złota. Metal ten jest jednym ze słabszych w ostatnim czasie, biorąc pod uwagę inne surowce, jak srebro, miedź czy ropę naftową. Branżowi eksperci od dłuższego czasu mówią o spadku popytu na złoto, także w ujęciu inwestycyjnym. Rzeczywiście, banki centralne zdają się kończyć cykl sporych inwestycji w złoto. Dzisiaj pojawiał się próba odbicia po mocnym impulsie spadkowym, który przełamał istotne wsparcie, będące 50% zniesieniem całego trendu wzrostowego od czasu wybuchu pandemii.

gold

Wsparciem dla notowań jest przegłosowanie programu stymulacyjnego Joe Bidena w Izbie Reprezentantów. Kolejne wydatki mogą napędzać inflację, a złoto uznawane jest za walor, przed nią chroniący. Nie jest to jednak nic nowego, co mogłoby jakoś rynki zaskoczyć. Na razie cena złota zmierza do dolnej krawędzi kanału spadkowego. Niżej mamy kolejne, kluczowe wsparcie przy 1680,00.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones | notowania cd projekt | lotos cena akcji | kurs akcji pgnig | indeks nasdaq | orlen cena akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here