Naga Markets„Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”
Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd zaczynamy od EUR/USD. Cena znajduje się w ważnej strefie oporu skąd można oczekiwać kontry podaży, po dość mocno już rozbudowanej korekcie. W szerokim horyzoncie panuje jednak trend wzrostowy, więc sytuacja nie jest do końca jednoznaczna.

EUR/GBP – Funt jest bardzo silny w ostatnich dniach i licząc na zakończenie wzrostów na EUR/USD, może pojawić się ciekawa sytuacja właśnie na tej parze, już dzisiaj doszło do wyłamania linii łączącej ostatnie minima (linia korekty), silniejszy sygnał do spadków otrzymamy oczywiście po wybiciu ostatniego dołka.

EUR/JPY – w ostatnich miesiącach panuje trend spadkowy z wyraźnymi impulsami i korektami, które zawsze sięgały okolic połowy impulsu. Podobnie jest teraz, a dodatkowo pojawia się pin bar w strefie lokalnego oporu oraz przy linii trendu spadkowego. Jest to zatem okazja do zagrania krótkiej pozycji. Na przeszkodzie mogą stać ważne wydarzenia makro w tym tygodniu (konferencja prasowa EBC w czwartek).

AUD/USD – doszło do wybicia strefy oporu i ostatniego szczytu, potwierdza to trend wzrostowy na tej parze i najbliższa korekta może przynieść okazje do podłączenie się do trendu wzrostowego.

invest

EUR/AUD – wspominałem już o możliwości zakończenia umacniania się Euro (ważna strefa oporu na EUR/USD i EBC w czwartek) jeżeli rzeczywiście doszłoby do powrotu do spadków na Euro, to ta para walutowa może być jedną z bardziej atrakcyjnych inwestycji. Sentyment do AUDa pozostaje pozytywny, a po długim okresie ruchu bocznego potencjał do umacniania się jest zapewne spory, a wybicie na AUD/USD potwierdza chęć dalszych wzrostów. Być może w czwartek okaże się, że właśnie na tej parze warto rozegrać siłę AUD i powrót do słabości Euro. Oczywiście to tylko prawdopodobieństwo a nie pewność. Dzisiaj mamy reakcję podaży przy ważnej strefie oporu i linii trendu. Można spróbować zagrać pozycję krótką pod formację objęcia bessy, która się tworzy z potencjałem spadków, aż do kolejnego wsparcia.


Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here