Naga MarketsBlok po 22 – 1 lipca 2020: EUR/USD, Złoto Środowa sesja pokazała, że dane gospodarcze znajdują się mimo wszystko na drugim planie, a pierwsze skrzypce cały czas gra koronawirus i obawy o powrót pandemii w formie tzw. drugiej fali. Możliwe, że gdyby nie liczna zapowiedzi, że ponowny lockdown nie wchodzi w grę, po za lokalnymi obostrzeniami, na rynkach zawitałaby mała panika. Tak się jednak nie dzieje i obawy mieszają się z nadziejami po dobrych odczytach gospodarczych. Dzisiaj pozytywnie zaskoczyły indeksy PMI przemysłowe.

  • Dobre nastroje po licznych, pozytywnych odczytach PMI oraz ISM
  • EUR/USD nadal walczy aby korekta nie była głębsza niż poprzednie
  • Złoto sięga 1800,00

W nocy a Chinach, a o poranku europejskiego czasu kolejne kraje, w tym Niemcy oraz całość Strefy Euro. Do południa zwyciężały jednak obawy o pandemię i kurs EUR/USD nadal powoli osuwał się na niższe rejony. Dopiero popołudniowe dane o ISM czyli odpowiednik europejskiego PMI, poprawiły globalne nastroje i dolar w końcu zaczął oddawać pola.

EUR/USD nie chce przekroczyć zasięgu poprzednich korekt

Na wykresie widać, że cena ma problem z przekroczeniem zasięgu poprzednich korekt i co chwilę pojawia się próba odbicia. Możliwe więc, że coś z tego wyjdzie i w końcu kurs zakończy korektę.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Złoto sięga poziomu 1800,00 i zaczyna korektę

Biorąc pod uwagę dane gospodarcze, warto przypomnieć, że w piątek Stany Zjednoczone mają wolne. W związku z tym kalendarz gospodarczy na czwartek wygląda dość intensywnie. Dzisiaj poznaliśmy już sporo ważnych danych z USA, a jutro przed nami być może kluczowe odczyty dotyczące rynku pracy. Wszystko więc może wyklarować się jutro po 14:30, kiedy znana będzie liczba zadeklarowanych bezrobotnych, zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia. Bezrobocie ma według prognoz nadal spadać, nie wiadomo jednak jak te dane będą odczytane przez rynek.

gold

Z pewnością negatywne zaskoczenie przy obecnych słabych nastrojach może umocnić kurs złota jako tzw. bezpieczną przystań. Dzisiaj kurs kruszcu ocierał się o okrągły poziom 1800,00. Teoretycznie, pojawiła się techniczna szansa na korektę, która popołudniu zaczęła być wykorzystywana. Potencjalnie więc cofamy się na wsparcie przy 1750,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here