Naga Markets

Blok po 22 – 1 grudnia 2021: EUR/USD, DAXPróba korygowania słabości dolara trwającej od kilku dni nie powiodła się i środowa sesja przyniosła kontynuację deprecjacji amerykańskiej waluty. Sporo namieszał szef FED Jerome Powella, który w zeznaniach przed politykami, niespodziewanie zmienił dotychczasową retorykę na bardziej jastrzębią. Pojawiły się słowa o tym, że być może inflacja wcale nie będzie tylko przejściowa oraz, że możliwe jest przyspieszenie wygaszania programu skupu aktywów. Słowa te zaskoczyły, gdyż we wcześniejszym szkicu przemówienia się nie znalazły.

Dlaczego więc dolar traci, mimo jastrzębiego elementu? Wydaje się, że nagła zmiana może być przez rynki odbierana jako mało wiarygodna i wskazywać na dużą elastyczność FED. Po za tym, za słowami na razie nie idą czyny czy też pewniejsze zapowiedzi. Trudno powiedzieć co zrobi FED podczas grudniowego posiedzenia. Jeżeli niewiele, to będzie to bardzo słabo wyglądać w świetle tego co powiedział Powell.Pierwsze zawahanie popytu 

Możliwe też, że rynki grają pod kontynuację dotychczasowej retoryki, a znając szefa FED, zapewne wykorzysta nową mutację wirusa do odkładania normalizacji polityki monetarnej. A na tym dolar może już tracić, oddając część dotychczasowego umocnienia. Na EUR/USD nadal powinna trwać walka o wybicie 1,1375, co otworzyłoby drogę do linii trendu.

eurusd

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Kluczowe wsparcie 

Coraz odważniejsza próba odbicia zaczyna rysować się na głównych indeksach giełdowych w tym amerykańskim S&P 500 czy niemieckim DAX. Kursy obu indeksów oscylują przy istotnych wsparciach, szczególnie DAX, który odbija od wsparcia działającego od maja. W tym czasie każdy spadek poniżej 15000 punktów wiązał się z silna reakcją kupujących i tak też jest obecnie. Na razie więc można ocenić, że nowa mutacja wirusa wprawdzie sporo namieszała na rynkach, ale w miarę zmniejszania się strachu przed nią, akcje mogą wrócić do trendów wzrostowych.

dax

Oczywiście, jeżeli niebawem okaże się, że nowa mutacja nie jest tak groźna jak dotąd sądzono. Sama technika także wspiera odbicie, a na DAX na wykresie tygodniowym także rysuje się świeca o pozytywnym wydźwięku, sugerująca zakończenie dynamicznej korekty spadkowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje | lotos gpw | waluta euro | wartosc dolara | jsw akcje kupno | intercars giełda | zlotowka kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here