Naga MarketsBlok po 22 – 1 czerwca 2020: EUR/USD, Ropa WTI Notowania głównej pary walutowej EUR/USD kontynuowały zwyżkę z ostatnich dni do porannych godzin poniedziałkowej sesji. Problemy strony popytowej zaczęły się przed południem, kiedy cena dotarła na szczyt z końca marca. Trzeba jednak przyznać, że mamy za sobą spory rajd wzrostowy, którego powody zaistnienia są nadal dość kruche. Paliwem do wzrostów są bowiem jedynie oczekiwania na europejski plan pomocy gospodarczej, a tu negocjacje mogą jeszcze potrwać. Drugim powodem wzrostów było ignorowanie przez rynki problemów w relacjach Stanów Zjednoczonych z Chinami.

  • Nadal tylko słowa w konflikcie USA – Chiny
  • Kurs EUR/USD zatrzymany na czytelnym poziomie oporu
  • Storna popytowa na ropie czeka z nadziejami na posiedzenie kartelu OPEC

Test czytelnego oporu wywołał więc całkowicie zrozumiałą reakcję podażową, tym bardziej, że temat wojny handlowej zaczyna coraz silniej powracać, do tego dochodzą także zamieszki w USA. Na razie niewiele wiadomo, gdyż w chińskich mediach pojawia się sporo plotek np. o wstrzymaniu importu soi czy wieprzowiny z USA, jednak nie wiadomo na ile te informacje są wiarygodne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs EUR/USD zatrzymany na marcowym szczycie

Wydaje się, że administracja prezydenta Trumpa zrobiła krok wstecz w kwestii Hong Kongu, gdyż likwidacja specjalnego statusu regionu, zaszkodzi samemu regionowi. Mimo, że nadal na rynkach jest dość spokojnie i chyba wszyscy oczekują, że zwycięży gospodarczy rozsądek, to na EUR/USD pojawia się techniczna okazja do zrobienia korekty.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Ropa z nadziejami czeka na przyspieszone OPEC

Na rynku ropy naftowej nadal mamy bardzo pozytywne nastroje. Mieliśmy zaledwie kilka dni korekty, w pod koniec ubiegłego tygodnia ceny wróciły do wzrostów. Obecnie kurs mierzy się z oporem w rejonie 35-36 USD za baryłkę. Wybicie oznaczałoby ruch w kierunku domknięcia luki z początku marca. Dobre nastroje wiążą się z tym, że planowane spotkanie kartelu OPEC na 9 czerwca, ma zostać przyspieszone.

ropa wti

Wydaje się, że skoro dotychczasowe działania tak dobrze się sprawdziły to kartel będzie chciał je przedłużyć. Na razie Rosja i Arabia Saudyjska dość zgonie przyznają, że udało im się mocno ściąć wydobycie. Rynki grają więc pod rozsądek największych producentów, którym na rękę powinien być powrót ceny ropy na jeszcze wyższe poziomy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here