Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

EUR/USD – ostatni dzień tygodnia nie przyniósł niczego nowego w notowaniach głównej pary walutowej. Niewielki zakres wahań ceny doskonale wpisuje się w trwającą od kilku dni konsolidację. Ostatecznie, pierwszy tydzień nowego roku kończymy świecą popytową, jednak z nieco dłuższym górnym cieniem. Konsolidacja ma miejsce na poziomie oporu jakim jest dotychczasowe maksimum trendu wzrostowego. Szerszy układ techniczny sugeruje przełamanie tego poziomu i kontynuację wzrostów, być może z długoterminowym celem przy 1,23. W krótkim terminie trzeba jednak brać pod uwagę wagę testowanego właśnie oporu. Fala wzrostowa osiąga zasięg zbliżony do poprzedniej. Konsolidacja w takim miejscu może więc sugerować potrzebę korekty. Wybicie z konsolidacji powinno wskazać dalszy kierunek, wyjście dołem powinno sprawić, że po kilku dniach korekcyjnych, strona popytowa będzie szukać szansy przy wsparciu jakim jest poprzedni wierzchołek lub nieco niżej przy górnej krawędzi pokonanego już kanału.

Strategia oparta o wykresy dzienne realizowana jest na koncie Windsor Brokers spready już od 0,2 pipsa, brak prowizji, szybka egzekucja i minimalny depozyt już od 1000 zł. Konto w PLN, a także wszystkie niezbędne narzędzia analityczne.

 

EUR/GBP – wydaje się, że lekkie przegrzanie widoczne jest także na crossie Euro z Funtem. Dzisiaj mieliśmy pierwszą wyraźniejszą sesję z przewagą podaży. Wcześniej, przez długi okres trwały bardzo powolne wzrosty. Zapewne wszystkie oscylatory pokazują obecnie silne wykupienie rynku. Ostatnie 4-5 wierzchołków wskazuje na układ spadkowy. Można nawet pokusić się o pewną formację klina. Możliwe więc, że mało dynamiczne wzrosty zakończą się silniejszym zejściem na niższe rejony.

Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here