Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy, wieczorny przegląd walutowy zaczynamy od pary USD/CAD, na której spore spadki praktycznie przykrywają całą wczorajsza świecę. Jeżeli taki stan utrzyma się do zamknięcia dnia to pojawi się formacja objęcia bessy. W tym miejscu może to oznaczać spadki aż do ponownego testu długoterminowej linii trendu wzrostowego, gdzie być może przyjdzie ponownie szukać okazji do zajęcia pozycji długiej.

1

EUR/NZD – wczoraj zamknięta pozycja, a dzisiaj pojawia się kolejna okazja. Cena powróciła pod ważny opór, który kilkukrotnie już powstrzymał kupujących. Ponadto mamy układ coraz niższych wierzchołków oraz linię trendu spadkowego, której nie zaznaczyłem, ale którą można zobaczyć w opublikowanej niedawno analizie: TUTAJ

Poważnie zastanawiam się nad otwarciem pozycji, a o szczegółach poinformuję jutro. Przeszkadza mi jedynie wczorajsza bardzo silna świeca wzrostowa.
2

Na koniec para, na której niebawem może pojawić się okazja do zagrania. GBP/CAD – kurs po bardzo długim okresie trendu bocznego spadł poniżej ważnego wsparcia. Czas zatem na trend spadkowy, a pierwsza szansa na dołączenie pojawi się wraz z korektą, być może właśnie do strefy, która tym razem pełni już role oporu.
3


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGra ze swap 3 września 2014: AUDUSD, NZDCHF
Następny artykułEdek na jutro… 4 września 2014 roku.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here