Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – piątek okazał się kontynuacją wczorajszych wzrostów. Spoglądając z nieco odleglejszej perspektywy, spadki trwające od połowy grudnia można uznać za potencjalną korektę. Na razie respektowane jest lokalne wsparcie w rejonie 112,85, które przyniosło ostatnio dwa odbicia. Sytuacja zaczyna przypominać formację podwójnego dna, która mogłaby kończyć korektę. Wybicie ponad poziom 115,60 da nam więc pewne wskazówki co do dalszego kierunku ruchu ceny.

Sprawdź możliwości xStation 5 i wypróbuj najnowsze narzędzia w swoim handlu!

CHF/JPY – w ostatnich dniach mocny okazał się Frank. Szczególnie widoczna jest jego siła na tle Jena. Mamy tu silny trend wzrostowy rozpoczęty pod koniec września ubiegłego roku. Popyt nie był jednak w stanie przebić poziomu 115,00, gdzie doszło do serii odbić w dół. Obecnie kurs silnie rośnie i początek nowego tygodnia powinien oznaczać kolejny atak na opór. Obecna dynamika podejścia jest wyższa od poprzednich co daje szanse na udane wybicie. Otworzyłaby się wtedy przestrzeń do dalszych wzrostów, przynajmniej do rejonu 117,40.

Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.


Ucz się inwestowania w waluty razem z Comparic – odbierz swój pakiet darmowej wiedzy. Zapraszamy również do grupy Edukacja Forex na Facebooku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD – test na kondycję popytu
Następny artykułZejście na dno po stronie kupna… czyli Ciemna strona Wall Street
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here