Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – na tej parze walutowej obserwowaliśmy wczoraj ciekawe wybicie. Duża świeca popytowa przełamała górne ograniczenie klina wskazując na niesłabnącą siłę popytu.

Dziś natomiast opór jaki stanowiło górne ograniczenie klina został przetestowany, lecz tym razem jako nowe wsparcie. Widoczny jest popyt, który pojawił się po wspomnianym teście.

Wydaje się zatem, że czekają nas dalsze wzrosty, gdzie najbliższym celem będą ubiegłoroczne maksima na 0.9261. Warto zauważyć, że maksima te powstały po flash-crashu z października dlatego też mogą być różne u poszczególnych brokerów.

Sprawdź możliwości xStation 5 – platformy online XTB, na której Trailing Stop działa nawet po jej wyłączeniu.

AUD/JPY – ta para walutowa w krótkim terminie porusza się na południe. Po przełamaniu kluczowego wsparcia na 87.50, cena dynamicznie do niego powróciła. Jeszcze bardziej dynamicznym był spadek po teście poziomu 87.50 jako nowego oporu.

To właśnie po tym spadku cena uwięziona została w konsolidacji między obszarem oporu blisko 87.00, a wsparciem w okolicach 86.00. Podczas dzisiejszej sesji na wykresie 4-godzinnym uformował się pin bar testujący wspomniane wsparcie, który przy okazji naruszył poziomy ostatnich dołków.

Jeśli cena ma nadal przebywać w konsolidacji, to po pin barze spodziewany jest ruch wzrostowy w kierunku 87.00. Jednak biorąc pod uwagę trend spadkowy rozsądniejsze wydaje się poszukiwanie okazji do shorta po potencjalnym wybiciu wsparcia na 86.00. Celem byłby wtedy obszar obrony w okolicach 85.05.

Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.


Ucz się inwestowania w waluty razem z Comparic – odbierz swój pakiet darmowej wiedzy. Zapraszamy również do grupy Edukacja Forex na Facebooku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here