Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

Interesujesz się technikami Price Action? Zapraszamy na bezpłatne seminarium “Price Action Day” – Warszawa 21 października.

GBP/USD – kabel zanotował dzisiaj kolejna bardzo silną sesję, która wyprowadziła kurs na nowe maksimum trwającej zwyżki. Patrząc na szerszy kontekst, w tym roku tendencja jest zdecydowanie wzrostowa, a w ostatnich miesiącach dokładnie respektowane są krawędzie kanału wzrostowego. Cena narusza obecnie poziom poprzedniego szczytu. Analizując poprzednie takie przypadki, można wysunąć regułę, że w wielu przypadkach 1-2 dni po wybiciu dochodziło do korekty. Techniczny kontekst mógłby sprzyjać takiemu scenariuszowi, celem popytu mogłaby być górna krawędź, która pokrywa się z silnym oporem jaki wyznaczają szczyty z drugiej połowy ubiegłego roku.

Strategia oparta o wykresy dzienne realizowana jest na koncie Windsor Brokers spready już od 0,2 pipsa, brak prowizji, szybka egzekucja i minimalny depozyt już od 1000 zł. Konto w PLN, a także wszystkie niezbędne narzędzia analityczne.

 

EUR/CHF – słabo na tle większości walut zachowuje się Frank szwajcarski. Cena znalazła się dzisiaj ponad kilkoma ostatnimi wierzchołkami, wskazując na możliwe zakończenie korekty. Wydaje się, że w najbliższych dniach dojdzie do ataku na poziom ostatniego maksimum. Także analizując poprzednie wybicia, z bieżącego roku, można zauważyć, że para ta naddaje się do gry na wybicia, choćby poprzez tzw. haki Rossa. Wybicie poprzedniego szczytu skutkuje tu zazwyczaj silnym wzrostem. Tak może być i tym razem, zwłaszcza że, po drodze na wyższe poziomy nie ma żadnych oporów.

Dyskusja na temat analiz z „Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here