Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Dzisiejszy przegląd walut zaczynamy od pary GBP/USD, na której blisko do powstania dziennej świecy pin bar. Jeżeli ona rzeczywiście pojawi się o północy, to miejsce jej wystąpienia jest naprawdę ciekawe. Jest to klasyczny retest przełamanej wcześniej strefy wsparcia. Warto dodać, że chwilowa zwyżka była w dużej mierze spowodowana tylko wypowiedziami szefa BoE, które sprawiły, że ponownie w sondażach dotyczących niepodległości Szkocji na prowadzenie wyszła strona opowiadająca się na NIE. Często takie reakcje kursów na różne wypowiedzi, są chwilowe i tak tez może być w tym przypadku. Technicznie jest to czytelny sygnał do spadków, rozważam otwarcie pozycji krótkiej.

1

AUD/NZD – wczorajszy pin bar mógł dać nadzieję na bliski koniec korekty, ale dzisiejsza świeca gasi te nadzieje. Wygląda na to, że końca korekty warto upatrywać najwcześniej przy wskazanej strefie wsparcia, która wcześniej kilka razy zatrzymywała wzrosty.
2

Na koniec EUR/NZD – nie posiadam już pozycji na tej parze, cieszę się że część zamknąłem po znacznie lepszych cenach, a część której dałem szansę zamknął SL z niewielkim zyskiem.

W obliczy słabości Euro równie słabo zachowywał się NZD i stąd brak mocniejszych spadków. Technicznie kurs dotarł ponownie pod strofę oporu, na razie nie ma żadnego sygnału, być może pojawi się on jutro. Dopiero wtedy zastanowię się czy ponownie, po raz trzeci już zagrać na krótko.
3

W poniedziałek 15 września o godzinie 19:00 będę miał przyjemność poprowadzić webinar poświęcony psychologii tradingu. Podczas spotkania będzie możliwość przeprowadzenia krótkiego testu, dzięki któremu można dowiedzieć się co jest naszą słabą stroną w spekulacji. Szczegóły w artykule: “Poznaj przyczyny swoich porażek“. Serdecznie zapraszam.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTom Williams w Polsce opowie o Volume Spread Analysis na rynku Forex!
Następny artykułEdek na jutro… 12 września 2014 roku.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here