Naga MarketsWłaśnie uruchomiono pierwszy węzeł sieci bitcoina podłączony do sieci satelitarnej Blockstream w Wenezueli.

  • Usługa Blockstream startuje w Wenezueli.
  • Oznacza to, że kolejny węzeł w sieci BTC będzie dodany do sieci satelitarnej.
  • Dzięki temu użytkownicy BTC w tym kraju nie są już uzależnieni od lokalnego połączenia internetowego.

Bitcoin przez satelitę

Według posta na blogu z 25 września startupu Cryptobuyer, uruchomienie węzła spowoduje aktualizację łańcucha bloków bitcoina (BTC) dla użytkowników w Wenezueli bez uzależniania się od lokalnego połączenia internetowego. AnibalCripto, dostawca szkoleń z zakresu kryptografii, wdrożył węzeł, podczas gdy CryptoBuyer zapewnił wsparcie finansowe i logistyczne.

Posiadanie zawsze dostępnego systemu pieniądza cyfrowego dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnego od lokalnej infrastruktury internetowej, jest teraz rzeczywistością – powiedział AnibalCripto CEO Anibal Garrido. – Dzięki temu nie podlegamy już wymogom, takim jak korzystanie z usługodawcy internetowego, który może próbować łamać zasady prywatności i decentralizacji, które są podstawą tej technologii cypherpunk.

Warto dodać, że począwszy od 2017 roku, Wenezuela ma jedną z najniższych odnotowanych prędkości Internetu na świecie – 2,8 Mb / s. Technologia oferująca transakcje bitcoina bez internetu może być całkiem atrakcyjna dla użytkowników kryptowalut.

Cryptobuyer oświadczył, że pomoże w instalacji dodatkowych węzłów satelitarnych w stolicy, Caracas, a także w południowym stanie Bolivar, w celu zapewnienia wszystkim Wenezuelczykom lepszego dostępu do łańcucha bloków bitcoina.

Blockstream

Usługa Blockstream – składająca się dziś z sześciu satelitów geostacjonarnych – zapewnia udostępnianie informacji użytkownikom kryptowalut w prawie każdym zakątku świata. Firma stwierdziła, że ​​technologia ta „ma możliwość synchronizacji pełnego węzła bitcoina aż do bloku Genesis do dzisiaj.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here