Naga MarketsOpenBazaarZapewne słyszeliście już o OpenBazaar, zdecentralizowanej platformie handlowej. Teraz projekt został rozbudowany o nowe, przydatne narzędzie startupu Blockstamp.

OpenBazaar miał bowiem dotąd jedną wadę. Jego twórcy, zgodnie z przyjętą przez siebie polityką, cenzurowali swoją wewnętrzną wyszukiwarkę (jest to zapewne wynik obaw dot. ewentualnego porównania projektu z np. SilkRoad czy innymi darkwebowymi platformami handlowymi). Mimo tego możesz kupić tam lub sprzedać niemal wszystko. Infrastruktura zapewnia bowiem prawdziwie wolny rynek w internecie. W konsekwencji znajdują się tam oferty przyziemnych towarów – koszulek, kubków czy innych gadżetów – ale też niezbyt legalne produkty. Te ostatnie można wystawić, ale wyszukiwarka OpenBazaar cenzuruje wyniki z nimi związane. Innymi słowy, by je kupić, ktoś musi podesłać ci konkretny link do danej oferty.

Blockstamp “naprawia” OpenBazaar

Teraz Blockstamp chce, by “określone obszary gospodarki cyfrowej działały bardziej sprawiedliwie i przejrzyście”. W konsekwencji najnowsza aplikacja “Blockstamp OpenBazaar Listing Explorer” daje szansę “uczynić wolny handel internetowy naprawdę wolnym”. Eliminuje wszelkich pośredników i cenzurę. Ta ostatnia – jak podkreśla Blockstamp – spowalnia tylko adopcję blockchaina. Projekt stworzył więc swój eksplorator list ofert OpenBazaar, który jest już dostępny pod tym linkiem.

Jak całość działa w praktyce? Jeśli sprzedawca teraz wystawi przedmiot na platformie OpenBazaar, każdy może go łatwo znaleźć za pomocą eksploratora list BlockStamp. Wystarczy po prostu wpisać to, czego się szukasz i… właściwie gotowe! Wygląda to jak na przykładzie:

open bazaar blockstamp

Po znalezieniu tego, co szuka się na OpenBazaar w wyszukiwarce Blockstamp, wystarczy tylko wejść na link oferty (jest na przykładzie zaznaczony na żółto), dokonać transakcji i… właściwie gotowe! Pozostaje życzyć tylko udanych zakupów.

Promocja na OpenBazaar

To jednak nie wszystko. Startup pomyślał też o sposobie na promowanie swoich produktów na zdecentralizowanym rynku. By tego dokonać, wystarczy założyć portfel w sieci Blockstamp (wystarczy kliknąć w link) i kupić kilka tokenów BST (są na paru giełdach).

Potem należy powrócić do eksploratora produktów Blockstamp na OpenBazaar (czyli tutaj),  wyszukać słowo kluczowe, pod które chcemy promować nasze produkty, i wykupić promocję, za którą płacimy BST.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here