Naga MarketsSirin Labs, czyli firma, który tworzy smartfon Finney, rozpoczyna współpracę z Cardano, jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Kooperacja może wzmocnić pozycję rynkową obu projektów.


Oba projekty łączą siły w celu dokończenia prac nad wspomnianym smartfonem. Soft Finney będzie nie tylko wspierał token Cardano (ADA). W prace zaangażuje się także zespół Emurgo, odpowiedzialny za Cardano, który wspomoże grupę badawczo-rozwojową Sirin Labs w integracji urządzenia z protokołem kryptowaluty i jego dalszym rozwoju.

Korzyści płynące ze współpracy

Sirin Lab uważa, że “dostępność tokena ADA w ekosystemie Sirin Labs niewątpliwie zwiększy komfort użytkowania i użyteczność Finney, zarówno dla entuzjastów kryptowalut, jak i dla zwykłych użytkowników.” Portfel kryptowalutowy urządzenia zostanie bowiem zaprojektowany tak, aby płynnie wchodzić w interakcje między tokenami i monetami, które są w nim obsługiwane.

W planach jest także założenie sklep dla zdecentralizowanych aplikacji (DApp). Współpraca z Cardano zapewni też obsługę i funkcjonalność tego tokenu dla sklepu DApp. Co to oznacza w praktyce? ​Jeśli klient będzie chciał kupić aplikację ze sklepu DApp, ale będzie miał tylko ADA w portfelu, a wszystkie transakcje będą musiały być dokonane w SRN (tokenie Sirin Labs), będzie w stanie dokonać tego zakupu w ADA. Funkcjonalności portfela automatycznie i płynnie zapewnią wymianę ADA na SRN.

Cardano to zdecentralizowany projekt oparty na Blockchainie i zarazem piąta, najpopularniejsza pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta. Obecnie w ramach projektu opracowywana jest platforma dla smart kontraktów, której celem ma być dostarczanie rynkowi bardziej zaawansowanych funkcji niż jakikolwiek wcześniej opracowany protokół. Jak uważają sami twórcy, jest to “pierwsza platforma typu Blockchain, która ewoluuje z filozofii naukowej i podejścia opartego na badaniach”.

Sirin Labs to zaś start-up, który w ramach ICO w 2017 r. zebrał 158 mln. dolarów na stworzenie smartfona Finney. Jego oprogramowanie będzie wspierało kryptowaluty. System operacyjny urządzania będzie oparty na zmodyfikowanym Androidzie o nazwie ShieldOS. Ma on dać możliwość obsługi niezależnego łańcuchu bloków na bazie technologii Tangle fundacji IOTA. Najważniejszym faktem jest jednak ten dotyczący współpracy smartfonu z kryptowalutami. Urządzenie ma bowiem być zarazem fizyczny portfelem, w którym użytkownicy będą mogli trzymać swoje cyfrowe waluty. Portfel zostanie doskonale zabezpieczony. Przykładowo, w sytuacji, gdy użytkownik nie będzie z niego korzystać, ma być całkowicie odcinany od oprogramowania telefonu, co uniemożliwi w tym czasie włamanie się do niego i kradzież monet. Firma ma w planach rozpoczęcie pilotażowej sprzedaży urządzenia jeszcze w tym roku.

Sirin Labs zasłynęło już wcześniej stworzeniem smartfonu Solarin, wycenianiego na 14 tys. dol., i słynącego ze spełnienia wszelkich norm bezpieczeństwa. Nazwa najnowszego urządzenia nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2014 roku Harolda Thomasa Finneya – programisty, który  był zaangażowany w rozwój bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here