Naga MarketsTwórca Litecoina (LTC), Charlie Lee, napisał na Twitterze 29 lipca, że ​​będzie doradzał przy tworzeniu nowego smartfona HTC Exodus, który ma obsługiwać LTC i Lightning Network (LN).  To drugi obok Finney firmy Sirin Labs smartfon, który ma współpracować z kryptowalutami.


Lee ogłosił swoją nową rolę w dość oszczędny sposób. Napisał na Twitterze:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jeden mały krok dla @SososhiLite. Jeden wielki skok dla blockchaina.”

HTC wchodzi w Blockchain

HTC stara się wejść na rynek kryptowalut za pomocą urządzenia mobilnego, którego soft obejmie zdecentralizowaną technologię księgi rachunkowej (DLT). W działaniach marketingowych firma określa Exodus jako “pierwszy telefon typu Blockchain”. Od czerwca wiemy, że smartfon będzie zawierał portfel kryptowalutowy, który będzie obsługiwał bitcoina (BTC) i ethereum (ETH), a także LN i popularną grę DApp – CryptoKitties.

Litecoin do portfela

Lee, który ogłosił swoją nową rolę w HTC, ujawnił również, że Exodus będzie wspierał LTC i Lightning Network. Argumentuje swoją decyzję, dotyczącą wzięcia na siebie funkcji doradczej, tym, że sam zauważa potrzebę posiadania bezpiecznego telefonu, który czyni LN prostym w użyciu. Twórca litecoina widzi w urządzeniu narzędzie do masowej adopcji kryptowalut.

W czasie gdy ostateczna struktura oprogramowania Blockchain Exodus jest nadal niejasna, Lee zapewnił w swoim tweecie, że “Nie, nie usunie BTC”.

Exodus czy Finney?

Według Phila Chena, twórcy HTC Vive i szefa działu rozwoju biznesu i korporacji HTC, cena Exodusa będzie “porównywalna” do ceny smartfonu Finney firmy Sirin Labs. Wynika z tego, że oba urządzenia będzie można kupić za cenę detaliczną 1000 USD.

Sirin Labs niedawno ogłosiło, że łączy siły z twórcami Cardano, co też ma pomóc w dopracowaniu ich urządzenia.

Chiński gigant technologiczny Huawei również podobno zainteresował się opracowaniem tego typu smartfona. Firma szuka licencji na system operacyjny SIRIN z otwartym kodem źródłowym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here