Naga MarketsTechnologia Blockchain coraz mocniej puka do drzwi w różnych dziedzinach życia i nie chodzi bynajmniej tylko o kryptowaluty. Tym razem innowacja i najnowsze technologie zawitają jesiennie do Krakowa – historycznej stolicy Polski, który urzeka turystów z całego świata pięknem zabytków i architektury oraz rozrywką na najwyższym poziomie. W dniu 16 listopada w tym wyjątkowym mieście odbędzie się pierwsza edycja konferencji BlockchainFiesta. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to święto dla entuzjastów technologii Blockchain. Comparic.pl jest jednym z partnerów tego wydarzenia.

Czym jest BlockchainFiesta?

BlockchainFiesta organizowana jest zarówno dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w nowych technologiach, jak i doświadczonych pasjonatów, przedstawicieli biznesu, startupów oraz programistów. Motywem przewodnim dla organizatorów tego wydarzenia jest szerzenie świadomości na temat możliwości wykorzystania technologii Blockchain m.in. w biznesie, administracji rządowej, finansach, logistyce, służbie zdrowia, edukacji oraz innych sektorach gospodarki. Organizatorzy pragną również stworzyć jednodniową przestrzeń dialogu i wymiany doświadczeń dla reprezentantów różnych środowisk.

Eksperci z kraju i zagranicy

Główną częścią wydarzenia będą wystąpienia ekspertów z kraju i zagranicy. Będą wśród nich m.in:

Anish Mohammed – specjalista w zakresie zabezpieczeń i kryptografii z 18-letnim doświadczeniem, w tym także w technologii Blockchain; na konferencje będzie miał wystąpienie zatytułowane „Cycles in Disruption – Cloud and Blockchain” (Cykle zakłóceń – cloud a Blockchain);

Karol Przystalski – specjalista w zakresie uczenia maszynowego oraz tzw. big data, założyciel Codete – spółki współpracującej z podmiotami z branży IT; wygłosi wykład zatytułowany „Blockchain and Machine Learning – facts and myths” (Blockchain i uczenie maszynowe – fakty i mity);

Maike Gericke – założycielka firmy Scrypt.Media, zajmującej się doradztwem na rzecz blockchainowych startupów; z wieloletnim doświadczeniem w pracy na rzecz spółek z grupy Global500 jako strateg biznesowy oraz specjalista od marketingu; tytuł jej prezentacji to „Real life examples of blockchain innovation” (Przykłady innowacyjności w Blockchainie z życia wzięte);

Sonia Targosz – założycielka Wicked Crypto Meetup, w ramach, których organizuje spotkania ekspertów z dziedziny Blockchaina z całego świata, które odbywają się w Warszawie, Paryżu i Nowym Jorku; także CEO Fiat Based Token – projektu, który ma na celu propagowanie wykorzystywanie rozwiązań opartych na decentralizacji w połączeniu z walutami tradycyjnym (fiatami). Jej wystąpienie na BlockchainFiesta zatytułowane jest „Blockchain: Beyond Cryptocurrencies” (Blockchain: ponad kryptowalutami).

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Aby wyjść naprzeciw osobom o rożnym stopniu zaznajomienia z technologią Blockchain, program wydarzenia został podzielony na 3 bloki:

Zrozumieć – część poranna przeznaczona jest w szczególności dla tych uczestników, którzy posiadają podstawową wiedzę z zakresu Blockchaina, ale chcieliby ją wzbogacić o przykłady zastosowania. Prelegenci w ramach tej sekcji, Sonia i Mike wyjaśnią szerzej, iż Blockchain to coś znacznie więcej niż tylko bitcoin i inne kryptowaluty.

Zaufać – Blockchain stanowi nową technologię, której ważnym elementem jest zaufanie, zaś najlepszym sposobem, by je zdobyć jest przedstawienie przykładów konkretnych wdrożeń. Tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem służyć będą Anish, Dennis, Tanjila, Arne oraz Magdalena, udzielając odpowiedzi na takie pytania jak: Czy Blockchain jest przydatany w każdej dziedzinie życia? Do czego jest on tak naprawdę potrzebny? W jaki sposób potentaci tacy jak IBM wdrażają technologię Blockchain w logistyce? Jak na Blockchaina zapatrują się prawnicy?

Burzyć i tworzyć na nowo – czyli w jaki sposób Blockchain może zmienić znany nam świat, podważając dotychczasowe paradygmaty? W jaki sposób Blockchain oraz uczenie maszynowe mogą zapewnić wszystkim lepszą przyszłość? Jakiego typu najnowsze osiągnięcia programistyczne pozwalają deweloperom tworzyć rozwiązania oparte na Blockchainie? Dzięki Anjalee, Rud i Karolowi uczestnicy poszerzą swoje horyzonty technologiczne i uzyskają odpowiedzi na swoje pytania.

Kwestie organizacyjne i logistyczne

Organizatorem wydarzenia jest Wawel Hill Sp z o.o., która od 2008 organizuje jedną z największych konferencji Agilowych w Europie – ACE! Conference.

Miejscem konferencji będzie Multikino w Krakowie. Bilety są dostępne w sprzedaży od 30.08.2018. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej  stronie wydarzenia: www.blockchainfiesta.io.

Nasz portal jest jednym z partnerów wydarzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here