Naga Marketsłańcuch na tle napisu blochchainPatrick Byrne uważa, że blockchain może sprawić, że rządy zmienią swoją obecną formułę. Jest zdania, że byłby w stanie uratować nawet tak pochłonięty kryzysami kraj jak Wenezuela.

Byrne przedstawia swój plan ratunkowy:

“Moglibyśmy wejść do Wenezueli z sześcioma laptopami i stworzyć nie tylko funkcjonujące społeczeństwo, ale zapewne jeden z najbardziej zaawansowanych systemów rządowych na świecie”

Blockchain, głupcze!

Założyciel i dyrektor generalny Overstock.com uważa, że technologia blockchain ma ogromny potencjał do modernizacji tradycyjnych usług finansowych, ale też systemów prawnych.

Byrne jest zresztą jednym z najwcześniejszych promotorów kryptowalut i sieci bloków. Overstock.com przyjmował opłaty w BTC, nim stało się to modne. Jego zdaniem rządy może czekać rewolucja, jeśli nowa technologia się rozpowszechni. Mogą stać się efektywniejsze czy nieprzekupne (z powodu jawności finansów).

Byrne jako przykład podał Wenezuelę. Kraj ten jest dziś pogrążony się w politycznym i gospodarczym zamęcie, częściowo przez działania skorumpowanego rządu i dysfunkcjonalny system finansowy. Jest jednak ratunek. Oddajmy ponownie głos Byrne’owi:

“Moglibyśmy przynieść im bank centralny na laptopie. Wszyscy w Wenezueli pobierają darmową aplikację i nagle masz najbardziej zaawansowany system monetarny na świecie.”

W styczniu Overstock.com ogłosiło, że zapłaci część podatków w stanie Ohio za pomocą Bitcoina (BTC) za pośrednictwem niedawno uruchomionej platformy OhioCrypto.com. Byrne pochwalił wówczas działania stanu. Uważa, że takie kroki, w połączeniu z przyjaznym ustawodawstwem, są “najlepszym sposobem zapewnienia tego, że ​​USA nie stracą miejsca w czołówce stale rozwijających się globalnych gospodarek”.

Wenezuela

Wenezuela też chce regulować rynek kryptowalut, ale robi to dość niefortunnie. Rząd chce, by odpowiednik polskiego KNF pobierał tam podatki od kryptowalutowych transakcji i wprowadzał ograniczenie w kwestii przesyłu kwot przez blockchaina. To z kolei jest wręcz nierealne. Podobnie jak chybionym tematem było Petro – wenezuelska kryptowaluta. Może więc tamtejszy rząd faktycznie powinien skorzystać z porad szefa Overstock.com i – jeśli chce stać się liderem rynku sieci bloków – zmienić swoje podejście do kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here