Naga MarketsBlockchain zawitał do najstarszego zawodu świata
Projekt Gingr wykorzystuje blockchain w branży wartej 186 bln USD

Technologia blockchain zdążyła już zadomowić się w wielu dziedzinach codziennego życia, takich jak finanse, bankowość ubezpieczenia, łańcuchy dostaw czy energetyka. Wydawać by się mogło, że będzie tylko kwestią czasu, kiedy zawita ona do najstarszego zawodu świata. Okazuje się, że w zeszłym roku wystartował projekt o nazwie Gingr, który chciałby zrewolucjonizować rynek płatnych usług seksualnych, którego wartość szacowana jest na 186 bln USD.


Odważny projekt z siedzibą w Szwajcarii

Gingr jest projektem zarejestrowanym w Szwajcarii, oferującym platformę do nawiązywania bezpośrednich kontaktów pomiędzy klientami a prostytutkami (sex workers). Jak przeczytamy w whitepaper, ma być to „Nowoczesny, pełen humoru i przyjazny dla użytkownika, kompleksowy sposób zamawiania i opłacania usług seksualnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
CEO i twórca projektu, Sergio Rigert, jako cel projektu stawia coś znacznie więcej niż stworzenie „Ubera dla prostytucji”. Jak zauważa w promocyjnym materiale filmowym (zamieszczony poniżej w języku angielskim), mamy do czynienia z branżą, która nie podążała ostatnimi czasy za zmianami w innych dziedzinach takich jak świat biznesu, finansów czy sektor opieki zdrowotnej. Platforma Gingr ma stworzyć bezpieczne środowisko dla prostytutek bez względu na lokalizację geograficzną. Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie elementu przestępczego, w tym przestępczości zorganizowanej i handlu ludźmi (human trafficking), który bywa elementem nieodłącznie powiązanym z najstarszym zawodem świata.

Równie ważną korzyścią ma być obejście różnego rodzaju pośredników, pobierających nierzadko większą część zapłaty, w skrajnych przypadkach zmuszających do świadczenia usług seksualnych bez wynagrodzenia. Platforma Gingr ma także pomóc wyeliminować kojarzone z dzielnicami czerwonych latarni domy publiczne, często usytuowane w jednym punkcie dużych miast.

Ekosystem Gingr

Platforma zawiera wiele funkcjonalności możliwych dzięki zastosowaniu smart kontraktów. Istnieją dwa podstawowe tryby składania zamówień na usługi. Opcja „Instafuck”, jak przeczytamy na stronie internetowej, wyszukuje osoby dostępne w danej okolicy i „za jednym kliknięciem zapewnione jest gwarantowane zlecenie na seks”. Druga opcja to rezerwacja typu Hook-Up, dla osób, które chcą znaleźć optymalne dla siebie usługi – w wybranym czasie i miejscu „wystarczy kilka kliknięć”.

Blockchain zawitał do najstarszego zawodu świata
Platforma Gingr wykorzystuje system smart kontraktów oraz zaawansowane opcje geolokacji. Źródło; ggcico.io

Platforma umożliwia bezpośrednie otrzymywanie płatności od klientów, którzy dokonali przedpłat za pomocą GG Coin – obecnie są to tokeny ERC-20 na blockchainie Ethereum. Twórcy Gingr mają nadzieję, że stanie się ona jednolitym środkiem płatniczym w całej branży usług dla dorosłych, zapewniającym bezpieczeństwo i anonimowość. Docelowo ma zostać uruchomiony prywatny blockchain zwany Gingr-Chain.

Zobacz również: Warren Buffet: Spekulacja jest jak pornografia

Gingr planuje niebawem uruchomić cały ekosystem usług powiązanych. W przyszłym roku ma ruszyć Gingr Pop n Go – branżowy odpowiednik Airbnb, a także Gingr Bank – pierwszy na świecie bank stworzony z myślą o prostytutkach, umożliwiający bezpieczne przechowywanie środków, a także wymianę GG Coin na waluty tradycyjne. Dodatkowo uruchomiony zostanie serwis Gingr Care oferujący badania stanu zdrowia i szeroko rozwinięte poradnictwo. Platforma daje również możliwość reklamowania usług a także zamieszcza oferty pracy. Z myślą o osobach, które chciałyby zainwestować bezpośrednio w Gingr jako spółkę, w przyszłym roku udostępnione do sprzedaży zostaną tokeny Ginger Share Tokens (GST) – posiadające status zbliżony do akcji zwykłych, z prawem do głosowania i dywidendy.

INFORMACJE O ICO:

Okres ICO: 10.01.2019 – 31.10.2019

Nawa i rodzaj tokenu: GG Coin (GGC), utility (użyteczności)

Cena: 1 GGC = 0,06 – 0,12 EUR (w zależności od etapu)

Platforma: Ethereum

Soft cap: 1.000.000 USD

Hard cap: 23.000.000 USD

Platforma: Gingr Chain

Całkowita liczba tokenów: 1 mld

Kraj: SzwajcariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here