Naga MarketsCIO JP Morgan, Lori Beer, powiedziała na konferencji prasowej w Buenos Aires, że Blockchain “zastąpi istniejącą technologię” za kilka lat.


“Zobaczymy większe i szersze wykorzystanie Blockchain […]. W ciągu kilku lat Blockchain zastąpi istniejącą technologię, dziś tylko współistnieje z obecną,” powiedziała Beer.

JP Morgan a sieć bloków

JP Morgan wykorzystuje dziś technologię łańcucha bloków, aby “uprościć proces płatności i przechowywać informacje o klientach związane z zasadami KYC (Know Your Customer).” Beer dodała, że ​​sieć bloków pomaga zapobiegać praniu brudnych pieniędzy. Kontynuuje:

“Obecnie podążamy wieloma ścieżkami. Stworzyliśmy blockchain z otwartym kodem opartym na Ethereum. Rzeczywiście, technologia ta nie rozwiązała jeszcze problemów związanych z prywatnością i skalowalnością, których potrzebowaliśmy. Współpracujemy z Hyperledger i Enterprise Ethereum Alliance. Zastosowanie tej technologii w biznesie jest dla nas ważniejsze niż sama technologia. Szukamy nie tylko redukcji kosztów, ale także możliwości rozwoju nowych produktów. ”

Blockchain – tak, kryptowaluty – nie

Została również zapytana o stanowisko JP Morgana w sprawie handlu kryptowalutami. Wyjaśniła, że ​​bank wspiera tylko to, co jest regulowane, i ma specjalistów, którzy “oceniają to, co się dzieje” z wirtualnymi walutami. Zapytana o stanowisko dotyczące ICO, Beer wolała nie odpowiadać.

Wcześniej media poinformowały, że prezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon, był optymistą co do samego Blockchain. “[JPMorgan] testuje [Blockchain] i użyje go do wielu rzeczy”, powiedział.

Sam Dimon zaś ma chyba ambiwalentny stosunek do kryptowalut. Zasłynął w światku zwolenników walut cyfrowych stwierdzeniem, że są ona oszustwem. Potem przepraszam za te słowa i obiecywał, że nie będzie się już wypowiadał na ten temat. Wytrzymał długo. Niestety, w ostatnim czasie powrócił do oficjalnej krytyki walut cyfrowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W maju JP Morgan Chase złożył patent na sieć płatności typu peer-to-peer, która może być wykorzystywana do rozliczeń wewnątrz i między bankami. W zgłoszeniu patentowym zaproponowano wykorzystanie rozproszonej księgi do przetwarzania płatności w czasie rzeczywistym, bez konieczności polegania na zaufanej stronie trzeciej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here