Naga Marketsblockchain mobile smartphoneInwestycje na rynku blockchaina spadły w tym roku o 63 proc., głównie z powodu pandemii. Firma KPMG opublikowała jednak raport przewidujący, że blockchain będzie jednym z pięciu najszybciej podnoszących się sektorów technologicznych, w których nastąpi wzrost inwestycji przedsiębiorstw w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

  • Blockchain zyska na znaczeniu na rynkach w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
  • Tak uważa firma KPMG.

Blockchain to przyszłość

Raport zatytułowany “Enterprise Reboot” został opracowany przez KPMG International i HFS Research. Opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród 900 dyrektorów organizacji z listy Forbes Global 2000, największych spółek publicznych o rocznych przychodach przekraczających 1 miliard USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Okazało się, że inwestycje w blockchaina spadły o 63 proc. z powodu pandemii, ale raport przewiduje, że sektor ten, wraz ze sztuczną inteligencją (AI), 5G i technologiami automatyzacji procesów, odnotuje wzrost inwestycji, ponieważ główne firmy będą starały się zyskać przewagę konkurencyjną w klimacie biznesowym powstałym po COVID-19.

Wydatki na technologie

KPMG zauważyło, że firmy z listy Global 2000 cięły ostatnio głównie finansowanie dot. nowych technologi. Około 40 proc. dyrektorów wskazało, że zaprzestało inwestowania w nowoczesne technologie.

Raport wykazał, że finansowanie rozwoju blockchaina było najbardziej dotknięte przez epidemię COVID-19. Kierownictwo poinformowało firmę, że inwestycje w blockchaina spadły średnio o 63 proc.

Jednak raport wykazał też, że 59 proc. menedżerów uważa, że epidemia ​​COVID-19 dała impuls do przyspieszenia inicjatyw dot. digitalizacji.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here