Naga MarketsP2P na futures bez pośrednictwaLINK4, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe na rynku, udostępnia swoim klientom dokumenty publiczne z wykorzystaniem trwałego nośnika stworzonego w oparciu o rozwiązanie blockchain, którego dostawcą jest KIR. Projekt realizowany jest we współpracy z Coinfirm.

Technologia blockchain ułatwi komunikację

Trwały nośnik, wykorzystujący technologię blockchain, umożliwia przekazywanie przez instytucje do swoich klientów, dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie. To znaczne ułatwienie komunikacji oraz ograniczenie konieczności przesyłania korespondencji papierowej. Rozwiązanie oparte o tę technologię z powodzeniem stosują już banki – między innymi PKO Bank Polski oraz BNP Paribas Bank Polska. Firmy ubezpieczeniowe również dostrzegają potencjał związany z wykorzystaniem technologii rejestrów rozproszonych blockchain.

Te artykuły również Cię zainteresują
LINK4 jest pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym, które w komunikacji z klientami zastosuje nasze rozwiązanie trwałego nośnika w technologii blockchain. Wierzymy, że korzyści biznesowe związane z wyborem tej technologii zostaną szybko zauważone. Blockchain ma ogromny potencjał w branży ubezpieczeniowej, generuje realne oszczędności oraz zapewnia zgodność z restrykcyjnymi regulacjami – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR – Jesteśmy przekonani, że także klienci LINK4 docenią cyfryzację korespondencji i możliwość weryfikacji niezmienności dokumentów – dodaje Piotr Alicki.

LINK4 powierzył polsko-brytyjskiemu startupowi Coinfirm integrację z rozwiązaniem trwałego nośnika, dostarczonego przez KIR we współpracy z IBM i wykorzystującego technologię blockchain Hyperledger Fabric. LINK4 dostarczy tę usługę swoim klientom w postaci portalu służącego do prezentacji i weryfikacji dokumentów, które zostały opublikowane na trwałym nośniku, na stronie internetowej ubezpieczyciela. Projekt ten został poprzedzony podobnym wdrożeniem w PKO Banku Polskim.

Współpraca z LINK4, oparta o implementację naszego autorskiego rozwiązania „Trudatum”, stawia LINK4 w pozycji głównego innowatora w branży ubezpieczeniowej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Cieszy nas kolejne wdrożenie dla liderów sektora. Pokazuje to, że szerokie wykorzystanie rozwiązań opartych o technologię blockchain dostarcza organizacjom konkretne korzyści i wzmacnia ich przewagę konkurencyjną. Kolejne projekty w kolejce! – zapowiada Paweł Kuskowski, CEO Coinfirm.

Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu klienci mogą w dowolnym momencie sprawdzić autentyczność i integralność dokumentów na stronach internetowych zarówno LINK4, jak i KIR, wykorzystując specjalny skrót (hash), czyli identyfikator składający się z ciągu cyfr i liter. Cały proces zajmuje tylko chwilę i nie wymaga logowania.

– Od dłuższego czasu stawiamy na nowoczesne i bezpieczne rozwiązania, a takim bez wątpienia jest blockchain, który gwarantuje trwały zapis dokumentów bez możliwości ich edycji. To przede wszystkim udogodnienie dla naszych klientów, którzy takie dokumenty jak karta produktu czy ogólne warunki ubezpieczenia zawsze znajdą w tym samym miejscu, w niezmienionej formie – wyjaśnia Agnieszka Wrońska, prezes Zarządu LINK4. – Tego typu rozwiązania co do zasady zwiększają bezpieczeństwo dokumentów w cyfrowym świecie, który dziś przenika do kolejnych obszarów naszego życia – dodaje.

Przekazywanie istotnych informacji i dokumentów za pomocą trwałego nośnika jest wymogiem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK za trwały nośnik uznaje rozwiązanie, które daje klientowi pewność, że dokument nie był i nie będzie edytowany, a także pozwala na dostęp do niego nawet po wygaśnięciu umowy.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Coinfirm jest wiodącym na rynku globalnym dostawcą rozwiązań opartych o technologię blockchain dla klientów z segmentu instytucji finansowych, firm ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych etc. Jest również globalnym pionierem w zakresie technologii stosowanej do analizy ryzyka i przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu z wykorzystaniem walut cyfrowych. Coinfirm jest obecny w wielu krajach i działa międzynarodowo. Rozwiązania dostarczone przez Coinfirm funkcjonują w firmach w Polsce, Japonii, Szwajcarii i wielu innych krajach.

LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. rozpoczęło działalność operacyjną w 2003 roku. Specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych. Obecnie oferuje klientom indywidualnym ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe i turystyczne, a firmom ubezpieczenia majątkowe, z wykorzystaniem wielu kanałów dystrybucji: przez telefon, internet, u agentów, w bankach i sieciach handlowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 wzrósł 30% od marca. Kluczowe pozostają wyniki kwartalne z USA
Następny artykułAlior Bank udostępnił przedsiębiorcom zdalną wymianę dokumentów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here